Dlaczego rekuperacja jest potrzebna?

rekuperacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Pozwala ona na wymianę zużytego powietrza na świeże, pochodzące z zewnątrz. Co istotne powietrze które trafia do domu jest już oczyszczone ze smogu, kurzu oraz alergenów. Rekuperator jest także polecany wszystkim, dla których ważne są oszczędności w kontekście zużycia energii. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Najważniejsze zalety rekuperacji

Wentylacja mechaniczna stanowi znakomitą alternatywę dla wentylacji grawitacyjnej, która niestety często nie działa tak efektywnie jak byśmy chcieli. Pozwala ona na wygenerowanie znacznych oszczędności na ogrzewaniu, jednak w praktyce ma dużo więcej zalet. Przede wszystkim rekuperator jest urządzeniem, które zapewnia niesamowity komfort domownikom. Mieszkańcy mogą liczyć na stały dostęp do świeżego powietrza, 24 godziny na dobę. To z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie oraz zdrowy i regenerujący sen.

Jak zostało już wspomniane, urządzenie oczyszcza powietrze ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, co stanowi niesamowitą ulgę dla alergików. Dodatkowo w dłuższej perspektywie czasu możemy zauważyć, że poprawił się stan naszego zdrowia i chorujemy rzadziej.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na rekuperację?

Jednym z kluczowym aspektów dla wielu osób jest to, iż rekuperator jest w stanie ponownie wykorzystać energię z wywiewanego powietrza. To z kolei sprawia, że zapotrzebowanie na ciepło jest niższe. Można zatem liczyć, na znaczne oszczędności na ogrzewaniu, zwłaszcza w porównaniu do klasycznej wentylacji grawitacyjnej, która w zimie usuwa sporą część ciepła.

Warto też zaznaczyć, iż rekuperacja jest w 100% sterowana mechanicznie, dlatego domownicy mają nad nią pełną kontrolę. To kolejna wyraźna różnica w stosunku do wentylacji grawitacyjnej. Oprócz tego ważną korzyścią jest brak ryzyka zawilgocenia pomieszczeń oraz rozwoju pleśni i grzybów o toksycznym działaniu.

Zamów montaż już dziś: Kalor – rekuperacja Kraków

Informacja prawna