Gdzie kupić dobre, wytrzymałe europalety dla firmy?

Europalety są niezbędnym narzędziem do przechowywania, zabezpieczania i transportowania wielu rodzajów towarów. Znajdują się między innymi na wyposażeniu firm transportowych, hal magazynowych i produkcyjnych oraz sklepów. Na rynku znaleźć można egzemplarze w różnych rozmiarach, a także sztuki nowe i używane. Warto wybierać palety dobrej jakości, które posłużą firmie długi czas, i z których będzie się korzystać komfortowo. Gdzie najlepiej szukać takich palet?

Prywatni sprzedawcy

W sieci znaleźć można wiele ofert osób prywatnych, chcących pozbyć się zalegających im na posesji palet. Jeśli kupujący nie będzie przewoził przy ich pomocy ciężkich materiałów, to może i jest to dla niego dobre, niedrogie rozwiązanie. Firmy, zajmujące się transportem lub magazynowaniem nie mogą jednak pozwolić sobie na ryzyko zakupu wątpliwej jakości, używanych palet drewnianych. Podniosłoby to w znacznym stopniu ryzyko wypadku przy pracy lub zniszczenia części towarów.

Sklepy stacjonarne i internetowe

Europalety kupić można w każdym markecie budowlanym. Niestety narzucają one sporą marżę i kupowanie w nich dużych ilości palet epal czy euro jest nieopłacalne. Czasem palety występują też w sklepach wnętrzarskich lub meblowych. Są to często egzemplarze estetycznie oszlifowana i wykonane z różnych rodzajów drewna, ponieważ przeznaczone są do konstruowania mebli lub innych elementów wyposażenia wnętrz, balkonów i tarasów. Cena tak przygotowanej pojedynczej sztuki może stanowić nawet trzykrotność kwoty, którą proponuje producent palet drewnianych.

Palety drewniane prosto od producenta

Najwłaściwszym rozwiązaniem dla każdej firmy korzystającej stale i intensywnie z palet drewnianych jest ich zakup u sprawdzonego producenta. Codziennie wykwalifikowani pracownicy czuwają tam nad jakością wykonywanych i sprzedawanych produktów. Każda tego typu firma posiada odpowiednie certyfikaty i zezwolenia, a produkowane przez nią palety EUR/EPAL spełniają określone normy jakości, wytrzymałości i bezpieczeństwa. Nie ma więc ryzyka, że kupi się tam paletę podrabianą, podniszczoną czy wadliwą w jakikolwiek inny sposób. Producenci oferują też często usługę odnawiania palet używanych, by mogły służyć dalej do mniej wymagających niż transport i magazynowanie celów. Przykładem przedsiębiorstwa oferującego bogaty wachlarz produktów zaopatrzonych w odpowiednie certyfikaty jest firma JCG. Producent ten sprzedaje swoje wyroby nie tylko w Polsce, ale też w wielu państwach Europy zachodniej i środkowej.

Podsumowując, najbardziej ekonomicznym i bezpiecznym źródłem dobrej jakości europalet jest doświadczona firma, która wykonuje i składuje je według obowiązujących norm i przepisów. To pewne, że każda paleta epal i paleta euro kupiona u producenta będzie wytrzymała i długotrwała.

Informacja prawna