Okna Linear Q4 Line – co warto o nich wiedzieć?

Okna aluminiowe to już nie jedyna możliwość uzyskania dużych przeszkleń. Okna PVC w systemie Linear Q4 Line to propozycja dla najbardziej wymagających. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich zalet i tego dlaczego system Linear Q4 Line to dobry wybór zarówno w przypadku renowacji budynków, jak i do wykańczania stanu surowego zamkniętego w przypadku nowych domów.

Okna Linear idealnie podkreślające Twoją elewację, a także aranżację wnętrza – okleiny 2w1 

Wybierając okna Gealan Linear, a dokładnie Linear Q4 Line masz gwarancję idealnego dopasowania Twoich okien do wnętrza, a także elewacji. Takie profile okienne sprawdzą się do domów energooszczędnych, gdyż izolacyjność termiczna jest tutaj na poziomie 0,73 W/m2K. Zanim jednak omówimy, co wpływa na tak dobre parametry tych okien, przyjrzyjmy się bliżej niesamowitym możliwościom, jeśli chodzi o design.

Paleta oklein jest obszerna i obejmuje zarówno matowe, gładkie, jak i drewnopodobne. Efekt drewnianego okna uzyskiwany jest dzięki foliom RealWood®. Wśród oklein standardowych palety RAL można wybrać te idealnie imitujące powierzchnie aluminiowe, w kolorze antracytu, które świetnie pasują do industrialnych elewacji w różnych odcieniach szarości, czy pokrytych płytami betonowymi. Co bardzo istotne, to że z jednej strony wybiera się dany kolor, nie wyklucza postawienia na inny od strony wewnętrznej. W ten sposób każde okno Linear Q4 Line można dopasować do wybranej aranżacji. Na pewno do skandynawskich wnętrz pasować będą okleiny w kolorze dębu skandynawskiego. Blisko 60 kolorów oklein do wyboru daje naprawdę wiele możliwości. Co ciekawe również szyby takich okien mogą być niestandardowe. Dostępne są bowiem nie tylko klasyczne szklenia, ale również ornamentowe.

Linear Q4 Line – ekologiczne rozwiązania na miarę XXI wieku  

Warto podkreślić, że okna Linear Q4 Line wpisują się także w minimalistyczny i ekologiczny design. Nie chodzi tu jedynie o wąskie profile i duże przeszklenia gwarantujące więcej światła słonecznego w ciągu dnia, ale wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji okien. Rdzeń profili wykonywany jest z materiału powtórnie przetworzonego. Firma również dzięki aktywnemu udziałowi w procesach recyklingowych przyczyniła się do ograniczenia emisji CO2 aż o 764 tony tylko w samym 2021 roku. Ponadto kupując jedno okno w systemie Linear Q4 Line klienci mogą przyczynić się do odbudowy lasów i terenów zielonych. Za każde kupione okno, sadzone jest jedno drzewo.

Najważniejsze zalety Linear Q4 Line wyróżniające system na tle innych profili 

Bez wątpienia smukłe i eleganckie profile okienne robią niesamowite wrażenie i można z całą pewnością porównać je z profilami aluminiowymi. Pod względem designu niczym im nie ustępują, a jeśli chodzi o parametry techniczne również są świetne. Niska wysokość złożenia ramy i skrzydła wynosząca 110 mm pozwala uzyskać większą powierzchnię szklenia. W ten sposób do wnętrza wpada znacznie więcej światła. Takie okna doskonale sprawdzają się zarówno do budynków użyteczności publicznej, domów wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych. 6-komorowy profil ramy i 5-komorowy profil skrzydła wpływa w przypadku Linear Q4 Line na izolację cieplną. Okna posiadają ramkę stalową ocynkowaną firmy TGI®-Spacer. System okuciowy okien wyposażony jest w mikrowentylację, a ponadto blokadę błędnego położenia klamki. Dla jeszcze bardziej eleganckiego designu można zdecydować się także na kryte zawiasy Titan Axxent 24. Na nie przenikanie wilgoci i wiatroszczelność wpływa system potrójnego uszczelnienia z tworzywa EPDM. Jeśli chodzi o szyby każdy klient ma kilka opcji do wyboru i mogą być to szklenia bezpieczne, hartowane, czy o podwyższonej izolacyjności akustycznej. W przypadku Linear Q4 Line można zastosować zarówno standardowy pakiet szybowy, jak i pakiet trzyszybowy, który znacząco zwiększa izolacyjność termiczną i wpływa pozytywnie także na izolacyjność akustyczną. Dzięki możliwości wyboru spośród 58 oklein można zamontować okna, które będą współgrać z aranżacją wnętrza, niezależnie od tego czy urządzone jest w klasycznym czy nowoczesnym stylu. Na pewno w przypadku tradycyjnych aranżacji, gdzie dominuje drewno sprawdzi się okleina, która je świetnie imituje. Zastosowanie takiego okna ma tę przewagę nad profilami drewnianymi, że stolarki nie trzeba dodatkowo impregnować. Możemy wybrać również imitację metalu, w przypadku której nie ma problemów spowodowanych korodowaniem. Stollar Linear Q4 Line gwarantuje jakość na miarę Twoich oczekiwań.

Informacja prawna