Izolacja poddasza – Piankowa Rewolucja! Poznaj pianę poliuretanową

Piana PUR szturmem zdobywa coraz szersze grono zwolenników! Poznaj najważniejsze cechy tej nowoczesnej technologii izolacji

Piana poliuretanowa to coraz popularniejsza w Polsce technologia izolacji. Z roku na rok jej udział w rynku rośnie, co potwierdza, że inwestorzy szukają nowych technologii w zakresie izolacji budynków.

Co wyróżnia technologię izolacji poddasza? Dlaczego stanowi ona coraz mocniejsza konkurencją dla popularnej wełny mineralnej?

Izolacja pianą poliuretanową – najważniejsze korzyści

  1. Szybkość izolacji – pod względem szybkości zastosowania ciężko znaleźć realną alternatywę dla izolacji pianą PUR. Zdecydowana większość natrysków dla domów jednorodzinnych trwa zaledwie kilka godzin. Alternatywne technologie zajmują zdecydowanie więcej czasu, dlatego inwestorzy, którym zależy na jak najszybszym.
  2. Efektywność izolacji – 1 cm grubości izolacji pianą jest bardziej efektywne niż taka sama grubość izolacji wełną mineralną, co potwierdzają badania
  3. Zdrowie – pianka poliuretanowa nie zagraża zdrowiu, nie pyli, nie zawiera groźnych formaldechydów. Co więcej, w USA, gdzie obowiązują surowe normy budowlane zalecana do izolacji budynków użyteczności publicznej, żłobków i przedszkoli.

Wyżej wymienione korzyści, to zaledwie niewielka część powodów, dla których coraz większa grupa inwestorów wybiera izolację pianą poliuretanową. Więcej korzyści i porównanie piany poliuretanowej z wełną mineralną znajdziesz na stronie:

https://izolacjapianka.pl/baza-wiedzy/welna-mineralna-piana-poliuretanowa-porownanie.html

Piana poliuretanowa – czym jest?

Pianka Poliuretanowa to materiał izolacyjny, który na dobre zagościł na polskim rynku budowlanym. Jego doskonałe parametry techniczne zapewniają nam idealną hydroizolację, izolację akustyczną oraz termoizolację. Izolacje natryskowe pianką znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych jak i przemysłowych.

Pierwsze ocieplenia pianką poliuretanową wykonywano już około 50 lat temu, od tego czasu, ten rodzaj izolacji jest najlepszym i najtrwalszym sposobem na ocieplenia budynku. W miejscu zastosowania, wytwarza warstwę izolacyjną pozbawioną mostków termicznych, stanowi jednocześnie paroizolację – jest nienasiąkliwa. Jest odporna na agresywne środowisko chemiczne.

Sposób wytwarzania tego izolatora eliminuje połączenia, które są słabą stroną wszelkich innych izolacji. Jako jedyny izolator zachowuje niezmienne parametry fizyczne w czasie. Odpowiedni dobór grubości warstwy piany wyklucza powstawanie tzw. punktu rosy.

Piankowa rewolucja!

Grupa inwestorów, którzy zdecydowali się na wykorzystanie piany poliuretanowej do izolacji swoich budynków jest coraz większa, co potwierdza, że technologia ta sprawdza się w Polskich warunkach.

Pamiętaj jednak, że kluczowe dla ostatecznego efektu jest wybranie ekipy, która posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie, dlatego zawsze sprawdź poprzednie realizacje firmy zajmującej się natryskiem piany PUR oraz opinie dotychczasowych klientów. To pozwoli uniknąć problemów.

Dodaj komentarz

Informacja prawna