Kiedy warto zainwestować w oczyszczacz i nawilżacz powietrza?

W wielu miastach Polski prowadzone są obecnie działania mające na celu poprawienie jakości powietrza. Nie zmienia to faktu, że nasze metropolie należą do najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Jak bronić się przed smogiem i suchością powietrza?

Choć najczęściej skupiamy się na ochronie na zewnątrz, warto mieć świadomość, że zanieczyszczenia wnikają również do wnętrz budynków. Wszelkie mikroszczeliny czy uchyłki w oknach, a także systemy wentylacyjne umożliwiają dostanie się szkodliwych dla naszych płuc zanieczyszczeń powietrza do domu czy mieszkania. Dlatego zamykanie okien zdecydowanie nie wystarcza, by je zatrzymać. Jeśli nie chcesz narażać się na wpływ zanieczyszczeń, najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup oczyszczacza powietrza.

Niewidoczna trucizna w powietrzu

Masz wrażenie, że powietrze w Twoim mieszkaniu jest absolutnie czyste? Mikrocząsteczki zanieczyszczeń i pyły unoszące się we wnętrzu zazwyczaj są całkowicie bezwonne i niewidoczne gołym okiem. O ile smog na zewnątrz łatwo dostrzec, w mieszkaniu warto wykonać test, umożliwiający zweryfikowanie jakości powietrza. Albo od razu zainwestować w oczyszczasz, niezbędny dla zdrowia zwłaszcza w środowisku miejskim. Tego typu urządzenia wykorzystują różne filtry, dzięki którym z powietrza zostaje odfiltrowane nawet ponad 99% szkodliwych zanieczyszczeń. Niektóre z oczyszczaczy dodatkowo emitują światło UV, które zabija drobnoustroje.

Po kilku tygodniach użytkowania odkryjesz na filtrze ilość zanieczyszczeń, która absolutnie Cię zaskoczy.

Nawilżacz powietrza dla zdrowia

Wykorzystanie nawilżacza jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach stale klimatyzowanych. W takim przypadku suchość powietrza drastycznie wzrasta. Jest ona niekorzystna dla naszych spojówek, powodując dyskomfort. Może również przesuszać skórę i generować złe samopoczucie. Nawilżacz powietrza może zredukować te nieprzyjemne objawy do zera.

Więcej informacji na temat tego rodzaju urządzeń znajdziesz na https://www.leifheitsklep.pl/. Zadbaj o zdrowie swoje i innych domowników, inwestując w ten pożyteczny sprzęt.

Dodaj komentarz

Informacja prawna