Więcej miejsca w pokoju — łóżko na antresoli

łóżka piętrowe

Aranżowanie wnętrz w mieszkaniu to nie najprostsze wyzwanie. W przypadku pomieszczeń o ograniczonej powierzchni należy bardzo dokładnie planować ustawienie i wybór mebli w taki sposób, aby miejsca wystarczyło na wszystkie potrzebne elementy. Istnieją jednak rozwiązania, które pomagają zachować funkcjonalność i zadbać jednocześnie o większą przestrzeń, jak na przykład łóżko piętrowe na antresoli.

Dodatkowe miejsce do zabawy

Zabawa jest podstawową aktywnością każdego dziecka, która oprócz zajęcia głowy i myśli dziecka, stanowi dla niego pierwszą naukę o świecie i ogromny rozwój. Aby dziecko miało dużo miejsca i możliwości do zabawy łóżko piętrowe na antresoli będzie doskonałym wyborem. Wspaniałym pomysłem jest zamontowanie kolorowych zasłon lub innego typu tkaninę, która zapewni prywatny kącik pod łóżkiem. Wszelkiego rodzaju zabawy w bazę to świetny pomysł na aktywność dla dziecka. 

Budowanie takiego miejsca i planowanie poszczególnych elementów takiej bazy, wspiera rozwój myślenia przestrzennego. Kącik pod łóżkiem, może być także idealnym miejscem na zabawy z układankami lub klockami, które rozkładane na środku pokoju mogłyby przeszkadzać w innych zajęciach.

Miejsce do nauki

W późniejszym czasie, gdy nauka zajmuje więcej czasu niż zabawa, miejsce do tego przeznaczone ma ogromne znaczenie. Nauka powinna odbywać się przy odpowiednio dobranym biurku, na którym pomieszczą się wszelkie przybory i pomoce naukowe. 

Łóżko piętrowe na antresoli daje możliwość zamontowania dużego i możliwie jak najbardziej funkcjonalnego biurka nawet w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki temu dziecko zyska możliwość korzystania z miejsca do nauki bez potrzeby ograniczania reszty przestrzeni w całym pokoju. Ponadto miejsce do nauki zostanie wyraźnie oddzielone od reszty pokoju i miejsca odpoczynku, co ma bardzo duże znaczenie.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Oprócz wygody, miejsca na zabawę lub naukę, warto także pomyśleć o zyskaniu dodatkowego miejsca do przechowywania. Zazwyczaj w każdym pokoju dziecięcym muszą znaleźć swoje miejsce ubrania, zabawki, pomoce dydaktyczne z przyborami szkolnymi oraz wiele innych przedmiotów. W związku z tym każde dodatkowe miejsce na ich przechowywanie jest bardzo cenne. Łóżko piętrowe na antresoli pozwoli stworzyć takie miejsce, gdzie wiele z tych przedmiotów znajdzie swoje miejsce. 

Bardzo dobrym sposobem na przechowywanie jest podzielenie przedmiotów według rodzaju i schowanie ich w odpowiednich pudełkach lub pojemnikach. Łóżka piętrowe na antresoli pozwalają zyskać sporo miejsca na tego typu pojemniki i kartony nawet w mieszkaniach, gdzie powierzchnia pokoju jest niewielka. 

Wybór takiego łóżka jest więc krokiem w stronę większej funkcjonalności pokoju, jak i sprawienia radości dziecku. Wiele dzieci cieszy się na myśl o posiadaniu łóżka na antresoli, które często są bardzo ładne i pozwalają na kreatywne zabawy.

Informacja prawna