Więcej miejsca w pokoju — łóżko na antresoli

łóżka piętrowe

Aranżowanie wnętrz w mieszkaniu to nie najprostsze wyzwanie. W przypadku pomieszczeń o ograniczonej powierzchni należy bardzo dokładnie planować ustawienie i wybór mebli w taki sposób, aby miejsca wystarczyło na wszystkie potrzebne elementy. Istnieją jednak rozwiązania, które pomagają zachować funkcjonalność i zadbać jednocześnie o większą przestrzeń, jak na przykład łóżko piętrowe na antresoli.

Dodatkowe miejsce do zabawy

Zabawa jest podstawową aktywnością każdego dziecka, która oprócz zajęcia głowy i myśli dziecka, stanowi dla niego pierwszą naukę o świecie i ogromny rozwój. Aby dziecko miało dużo miejsca i możliwości do zabawy łóżko piętrowe na antresoli będzie doskonałym wyborem. Wspaniałym pomysłem jest zamontowanie kolorowych zasłon lub innego typu tkaninę, która zapewni prywatny kącik pod łóżkiem. Wszelkiego rodzaju zabawy w bazę to świetny pomysł na aktywność dla dziecka. 

Budowanie takiego miejsca i planowanie poszczególnych elementów takiej bazy, wspiera rozwój myślenia przestrzennego. Kącik pod łóżkiem, może być także idealnym miejscem na zabawy z układankami lub klockami, które rozkładane na środku pokoju mogłyby przeszkadzać w innych zajęciach.

Miejsce do nauki

W późniejszym czasie, gdy nauka zajmuje więcej czasu niż zabawa, miejsce do tego przeznaczone ma ogromne znaczenie. Nauka powinna odbywać się przy odpowiednio dobranym biurku, na którym pomieszczą się wszelkie przybory i pomoce naukowe. 

Łóżko piętrowe na antresoli daje możliwość zamontowania dużego i możliwie jak najbardziej funkcjonalnego biurka nawet w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki temu dziecko zyska możliwość korzystania z miejsca do nauki bez potrzeby ograniczania reszty przestrzeni w całym pokoju. Ponadto miejsce do nauki zostanie wyraźnie oddzielone od reszty pokoju i miejsca odpoczynku, co ma bardzo duże znaczenie.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Oprócz wygody, miejsca na zabawę lub naukę, warto także pomyśleć o zyskaniu dodatkowego miejsca do przechowywania. Zazwyczaj w każdym pokoju dziecięcym muszą znaleźć swoje miejsce ubrania, zabawki, pomoce dydaktyczne z przyborami szkolnymi oraz wiele innych przedmiotów. W związku z tym każde dodatkowe miejsce na ich przechowywanie jest bardzo cenne. Łóżko piętrowe na antresoli pozwoli stworzyć takie miejsce, gdzie wiele z tych przedmiotów znajdzie swoje miejsce. 

Bardzo dobrym sposobem na przechowywanie jest podzielenie przedmiotów według rodzaju i schowanie ich w odpowiednich pudełkach lub pojemnikach. Łóżka piętrowe na antresoli pozwalają zyskać sporo miejsca na tego typu pojemniki i kartony nawet w mieszkaniach, gdzie powierzchnia pokoju jest niewielka. 

Wybór takiego łóżka jest więc krokiem w stronę większej funkcjonalności pokoju, jak i sprawienia radości dziecku. Wiele dzieci cieszy się na myśl o posiadaniu łóżka na antresoli, które często są bardzo ładne i pozwalają na kreatywne zabawy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty:

  • Kliniec – jak powstaje i do czego się go wykorzystuje?Kliniec – jak powstaje i do czego się go wykorzystuje? Kruszywo jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie. Dzielimy je nie tylko ze względu na pochodzenie, ale również metodę wytwarzania oraz właściwości jakimi się […]
  • Wynajem ozonatorów cenionych marek na korzystnych warunkachWynajem ozonatorów cenionych marek na korzystnych warunkach Jeśli twoim problemem jest bezskuteczna walka z bakteriami, grzybami i drobnoustrojami, warto sięgnąć po dobrej jakości sprawdzony ozonator. Jest to urządzenie, którego działanie sprawi, […]
  • Jak wybrać najlepsze drzwi do domu?Jak wybrać najlepsze drzwi do domu? Wybór drzwi wejściowych nie należy do najłatwiejszych. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych propozycji, co nie ułatwia zadania. Poniżej znajduje się opis trzech aspektów, które […]
  • Krzesło brazylijskie – czy warto się na nie zdecydować?Krzesło brazylijskie – czy warto się na nie zdecydować? Wystrój wymarzonego domu lub mieszkania powinien być maksymalnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i gustu. Dlatego podczas aranżacji warto rozważyć oryginalne i mniej sztampowe […]
  • Szafy drewniane – inwestycja na lata?Szafy drewniane – inwestycja na lata? Szafy drewniane są meblem, który musi znaleźć się w każdym domu, ze względu na możliwość praktyczne wykorzystania. Można w nich składować zarówno ubrania, akcesoria, jak i inne rzeczy, […]