Jakie błędy najczęściej popełniają osoby kupujące kostkę brukową do swojego ogrodu?

kostka brukowa

Kupując kostkę brukową do swojego ogrodu, czasami popełniamy błędy, które mogą mieć przykre konsekwencje. Do najczęstszych pomyłek należą brak projektu, oszczędzanie na materiałach czy niewłaściwie dobrany wykonawca. Złym doradcą jest również pośpiech.

Właścicieli domów, którzy kochają i cieszą się swoimi ogrodami, można podzielić na dwie kategorie. Na tych, którzy uważają, że projektowanie przestrzeni najlepiej zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się tym na co dzień oraz na tych, którzy uważają, że wszystko najlepiej zrobią sami.

Brak projektu aranżacji

Wielu osobom wydaje się, że układanie kostki to prosta robota. Wystarczy stworzyć równą powierzchnię, przygotować podłoże i położyć kostkę brukową. Niestety nie jest to takie łatwe.

Przede wszystkim ważny jest projekt, który pozwala na dokładne zaplanowanie przestrzeni oraz oszacowanie potrzebnego materiału. Dzięki niemu nie trzeba improwizować podczas prac, ponieważ dokładnie wiadomo, co należy zrobić i jak będzie wyglądała działka z ułożoną kostką.

Dlatego brak projektu aranżacji zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędów, które mogą zrujnować efekt końcowy. Nie będziesz też dokładnie wiedział, ile zamówić kostki brukowej, krawężników oraz innych materiałów, co również determinuje koszty transportu (nie wiem jak to napisać, że planowanie, ilość palet też wpływa na koszty transportu i co chwile dowożenie po jednej palecie jak nie wiemy jaką mamy ilość wpływa na finalną cenę

Bez planu czas pracy znacznie się wydłuży, a po zakończeniu robót możesz nie być zadowolony z finalnego rezultatu. Lepiej więc zadbaj o to, aby wykonawca lub inny fachowiec zrobił odpowiedni projekt.

Oszczędzanie na materiałach

Kupując materiały zawsze pamiętaj o powiedzeniu, że „dostajesz to, za co płacisz”. Owszem, możesz kupić najtańszą kostkę brukową, ale musisz liczyć się z konsekwencjami. Taki materiał przeważnie ma gorsze parametry techniczne, a więc jest mniej wytrzymały i łatwo może pękać, a także szybko blaknąć.

Dodatkowo gorszy gatunkowo towar to często porysowana kostka brukowa, mająca nierówne kształty. W konsekwencji będziesz musiał ją zwrócić do sprzedawcy lub po pewnym czasie wymienić na nową. A więc tak naprawdę stracisz na tym finansowo.

W Centrum Bruku znajdziesz szeroki wybór materiałów o podwyższonym standardzie tylko renomowanych i sprawdzonych producentów. To ważne by producent miał stabilną pozycję na rynku, rozwinięty park technologiczny i doskonałą obsługę posprzedażową. Oferowana kostka brukowa charakteryzuje się trwałością, elegancją i odpornością na warunki atmosferyczne. Coś takiego trzeba napisać, że warto kupować kostkę tylko u renomowanych producentów, którzy mają nie wiem jak to nazwać „utartą” albo mocną pozycję na rynku, nowoczesny park maszyn, tak napisałem po swojemu ale proszę poprawić.

Podobnie jest z utwardzeniem terenu. Niektórzy lubią „zaoszczędzić”, robiąc zbyt płytką podbudowę pod kostkę, rezygnując z którejś warstwy lub dając niskiej klasy kruszywo. To oczywiście również jest kosztowny błąd, ponieważ źle wykonany podkład sprawi, że bruk będzie się zapadać i konieczne będzie ponowne jego ułożenie i wykonanie podbudowy na nowo.

Niewłaściwie dobrany wykonawca

Szukając odpowiedniego wykonawcy, pamiętaj, aby sprawdzić, jakie ma doświadczenie w układaniu kostki. Możesz na przykład poprosić o portfolio zrealizowanych prac. Obecnie wiele firm ma własną stronę internetową lub profil w mediach społecznościowych, więc nie powinno być z tym problemu.

Prawidłowy montaż kostki wymaga doświadczenia, wiedzy i odpowiednich umiejętności.  Jeśli więc oczekujesz wysokiej jakości, nie spodziewaj się najniższych cen za wykonaną pracę. Wybór taniego fachowca może w przyszłości wiązać się z kosztownymi naprawami, co nadszarpnie Twój budżet. Co dopisać, że takie poprawki wtedy wychodzą co rok? Co rok coś trzeba poprawiać.

Wszelkie popełnione błędy mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach. Źle ułożona kostka brukowa będzie się zapadać, pękać lub przesuwać.  Dlatego koniecznie wybierz wykonawcę, który może Ci zagwarantować odpowiednią jakość usług.

Dopiszmy tutaj, że jeśli nie masz wykonawcy, to hurtownia (Centrumbruku) na pewno znajdzie kogoś dla Ciebie odpowiedniego z polecenia.

Pośpiech…

…jest złym doradcą i z pewnością nie są to puste słowa. Ułożenie kostki brukowej to dosyć czasochłonne zajęcie, które wymaga przemyślenia pewnych spraw. Nie podejmuj więc decyzji pochopnie, pod wpływem emocji.

Jeśli szybko zdecydujesz się na jakieś rozwiązanie, niekoniecznie musi być ono dobre. Może to oznaczać, że po ułożeniu kostki będziesz musiał wszystko zaczynać od nowa. Zastanów się więc, jakie są Twoje potrzeby, czy chcesz mieć na przykład podjazd na jeden czy dwa samochody.

Wybierz też odpowiedni wzór oraz kolor kostki. Postaw również na wysokiej jakości materiały oraz sprawdzoną ekipę budowlaną.

Dopisać coś na zasadzie: Zdaj się na doświadczenie i wiedzę praktyczną Centrum Bruku. Zrealizowaliśmy setki realizacji w regionie. I coś w deseń: że wiele czynności które komuś zajmują dłuższy czas, u nas to kwestia chwili bo przerabialiśmy nie raz coś, i rozwiązania przychodzą w sekundę. I może coś, że u nas jest opiekun który czuwa – realizując kompleksowo. Tylko nie wiem czy to już nie idzie pod reklamę i taki jest cel tego artykułu.

Informacja prawna