Wysoka klatka schodowa – aranżacje

Wysoka klatka schodowa z drewnianymi stopniami

Nasze domy to miejsca, w których chcemy gustownie zaplanować aranżację. Zależy nam na tym, żeby wszystko prezentowało się elegancko i cenimy sobie funkcjonalność. Czasem jest tak, że urządzanie przestrzeni stanowi pewne wyzwanie ze względu na nietypowy rozmiar czy wysokość pomieszczeń. Dobrym przykładem na to może być wysoka klatka schodowa w domu. Jak wykorzystać jej przestrzeń?

 

Praktyczne rozwiązania na klatkę schodową w domu

Urządzenie klatki schodowej w domu może być interesującym projektem, który pozwoli nadać wnętrzu atrakcyjny wygląd, jednocześnie zapewniając funkcjonalność i bezpieczeństwo. Na pewno dobrym pomysłem są lampy na klatkę schodową. Ich rola praktyczna i dekoracyjna świetnie sprawdzi się w tym miejscu. Aranżacja klatki schodowej wymaga przemyślenia. Chodzi o to, aby wykorzystać powierzchnię ścian, ale nie wywołać też efektu zagracenia i chaosu. Wiele osób uważa, że doskonale sprawdza się monochromatyczna kolorystyka. Jednolite barwy porządkują całość i nadają harmonii. Wybierz neutralne lub jasne kolory, aby optycznie powiększyć przestrzeń.

Jeśli jesteś na etapie remontu i chcesz dowiedzieć się więcej o stanie deweloperskim zainteresują cię te zagadnienia. Dodaj elementy, które odzwierciedlają Twoje zainteresowania, hobby lub styl, aby nadać klatce schodowej spersonalizowanego wyrazu.

 

Ściany na klatce schodowej

Wykorzystaj obrazy, plakaty, lustra, czy zdjęcia rodzinne do udekorowania ścian. Jeśli ściany na klatce schodowej wymagają odświeżenia, na ogół wystarczy je pomalować. Najlepiej wybrać farę dobrej jakości. To szczególnie istotne w domach z małymi dziećmi gdzie ściany brudzą się w błyskawicznym tempie. Farba powinna więc być zmywalna, ponieważ wtedy szybko pozbędziemy się zabrudzeń i klatka schodowa w domu piętrowym nadal może wyglądać estetycznie. Jak pomalować wysoką klatkę schodową? Przyda się na pewno wałek na kiju teleskopowym. Dzięki niemu możemy regulować jego zasięg. Bez drabiny jednak się nie obędzie. Ustaw ją bezpiecznie i pamiętaj o ostrożności.

Jeśli jest taka możliwość, spróbuj wykorzystać przestrzeń pod schodami jako miejsce do przechowywania, np. szafę wnękową lub szafki. Wysokie klatki schodowe często jednak są w domach typu kostka, więc projekt nie zakłada miejsca pod schodami. Jeśli masz dużo rzeczy, z którymi trudno Ci się rozstać, zamontuj szafki na ścianach, aby wykorzystać przestrzeń i przechowywać przedmioty, takie jak książki, dekoracje, czy akcesoria. Zadbaj jednak o to, aby taka zabudowa nie wygladała przytłaczająco, niech stanowi raczej drobny dodatek. Najlepiej zrezygnować z otwartych półek, ponieważ łatwo się zbiera na nich kurz.

 

Oświetlenie i dekoracja klatki schodowej w domu

Wykończenie klatki schodowej wymaga precyzji. Staraj się dokładnie wykonywać pracę niezależnie od tego, czy malujesz, czy tapetujesz. Dla wielu osób ściany na klatce są idealnym miejscem do wyeksponowania fotografii. Warto pomyśleć o tym, jak wykorzystać potencjał schodów. Podświetlenie każdego stopnia to dobry pomysł. Tutaj dowiesz się o taśmach LED, które idealnie się do tego nadają Jeśli wolisz tradycyjne oświetlenie, spodoba ci się długi żyrandol na klatkę schodową – kupisz go online lub stacjonarnie. Doda eleganckiego wyrazu i spersonalizuje tą przestrzeń.

Nowoczesna lampa na klatkę schodową przypadnie do gustu miłośnikom minimalizmu. Zobacz jak możesz wykorzystać szkło hartowane w aranżacjach domowych. Jego transparentność doskonale sprawdza się w różnych domowych przestrzeniach, w tym na klatkach schodowych. Jeśli wiesz już, co na klatkę schodową sprawdzi się najlepiej, czas na działanie. Jeśli jest na to miejsce, umieść rośliny doniczkowe na parapecie lub schodach, aby wniosły do klatki schodowej świeżość i naturalny urok. Kwiaty są zawsze mile widziane, dobrze wpływają na jakość powietrza w domu i pełnią rolę wizualną. Być może potrzebujesz jeszcze inspiracji. Czasem kiedy coś zobaczymy w konkretnej aranżacji, chcemy odwzorować w swoim domu. Trendy mogą być znakomitą wskazówką, ale warto przede wszystkim szukać tego, co wpisze się w nasze potrzeby.

 

Informacja prawna