Zasłony zaciemniające – jaki materiał wybrać?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się rolety. Coraz częściej jednak do łask powracają zasłony zaciemniające. To element, który świetnie spisze się jako dopełnienie aranżacji wnętrz. Zasłony zaciemniające dodają przytulnego charakteru i intymności. Dzięki temu, że ograniczają dostęp światła do wnętrza, zwiększają komfort snu. Czym kierować się podczas ich wyboru?

Zasłony zaciemniające – jaki materiał najlepszy?
Gotowe zasłony zaciemniające mogą być wykonane z różnych materiałów. Może to być żakard, len, welur czy też aksamit. Wbrew pozorom, aby materiał odpowiednio spełniał swoją funkcję, czyli chronił pomieszczenie przed dostępem światła, wcale nie musimy decydować się na ciemną kolorystykę. Możemy wybrać dowolny kolor z obszernej palety barw. Doskonale sprawdzi się zarówno połysk, jak i mat.

Zasłony zaciemniające z powodzeniem mogą zostać wykorzystane we wnętrzach nowoczesnych, tradycyjnych, klasycznych, minimalistycznych czy też glamour. Tkanina nie musi być jednolita. W bogatej ofercie producentów można znaleźć wszelkiego typu wzory, faktury i motywy.

Wybierając zasłony zaciemniające do pomieszczenia, warto zdecydować się na taki model, który optycznie powiększy wnętrze. W niewielkich pokojach zaleca się unikanie ciemnych, ciężkich oraz długich tkanin. Mogą one sprawić wrażenie, że pomieszczenie jest dużo mniejsze, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Natomiast w dużych wnętrzach można eksperymentować z kolorami. Warto jednak pamiętać, aby zasłony zaciemniające dobrać do pozostałych elementów, tak by aranżacja pomieszczenia była spójna.

Tkanina blackout – co to takiego?
Tkanina blackout charakteryzuje się gęstym splotem nici. Gramatura materiału wynosi ok. 250 g/mkw. Dzięki temu przenikalność światła jest niewielka. W słoneczne dni do pomieszczenia nie przenikają promienie słoneczne, co sprzyja zarówno utrzymaniu zaciemnienia, jak i niższej temperatury w pokoju.
Tkanina blackout to niejedyne rozwiązanie, na które możemy się zdecydować. Ciekawą alternatywą jest materiał dim-out, dzięki któremu możliwe jest zaciemnienie pomieszczenia nawet w 90%.
Zasłony zaciemniające idealnie spiszą się nie tylko w sypialni, ale także w pokoju dziecięcym czy też w salonie. To prosty sposób na zmianę charakteru wnętrza i nadanie mu przytulności. Tkanina blackout sprawia, że w pomieszczeniu panuje półmrok. Sprzyja to wyciszeniu oraz odpowiedniej dawce głębokiego snu.

Dodaj komentarz

Informacja prawna