Malowanie dachów na wysokości

Po pewnym czasie każdy dach nie wygląda już najlepiej. Wynika to z faktu, że jest on wystawiony na działanie warunków atmosferycznych takich jak deszcz, wiatr, czy chociażby mróz. Zatem jego kolor może blaknąć, jak i mogą pojawiać się uszkodzenia. Na szczęście istnieje prosty sposób na usunięcie tego typu defektów. Wystarczy zdecydować się na malowanie dachu. Czy faktycznie warto? Komu zlecić tego typu prace? Sprawdź to!

O czym trzeba pamiętać przed przystąpieniem do malowania dachu?

Zanim zlecimy malowanie dachu, to przede wszystkim musimy pamiętać o kilku kwestiach. Jedną z najważniejszych jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Absolutnie nie mogą znajdować się na niej żadne zanieczyszczenia, glony, czy łuszczącą się farba. To bardzo ważny etap, ponieważ inaczej przeprowadzenie malowania nie będzie możliwe.

Niemniej istotny jest fakt, że dach musi być bezpieczny, tzn. pozbawiony dziur czy otworów. Jeśli są one obecne, to najpierw trzeba przeprowadzić prace naprawcze. Ostatnim krokiem przed przystąpieniem do malowania dachu, jest odtłuszczenie powierzchni za pomocą specjalnych preparatów.

Dlaczego warto zdecydować się na malowanie dachu?

Malowanie dachów wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim umożliwia przedłużenie żywotności pokrycia dachowego. Zaletą jest też fakt, że w ten sposób nasz dach może odzyskać dawny blask i znów zachwycać swoim wyglądem! Co więcej, jest to doskonała forma zabezpieczenia przed mchem, porostami, blaknięciem koloru, jak i promieniami słonecznymi. My nie mamy najmniejszych wątpliwości co do tego, że taka usługa jest opłacalna i w dodatku jest zaskakująco tania. Koszt takiej usługi waha się w okolicach 15 zł za m2, choć cena jest oczywiście uzależniona od tego, jaką wybierzemy firmę do malowania dachu.

Komu zlecić malowanie dachów?

Malowanie dachu nie jest prostym zadaniem wbrew pozorom, ale co najważniejsze – może być niebezpieczne. Uwzględniając ten fakt, tego typu prace powinniśmy koniecznie zlecać doświadczonym specjalistom, którzy na co dzień wykonują rozmaite usługi na wysokości. Jedną z lepszych firm jest Hi’Line z Krakowa. To zespół pasjonatów alpinistyki, którzy uwielbiają wymagające zadania! Mają wieloletnie doświadczenie m.in. w malowaniu dachów, dlatego nie popełniają błędów, które zdarzają się amatorom. Do najczęściej popełnianych zaliczamy: nieprawidłowe przygotowanie podłoża, zła farba do malowania oraz niestosowanie się do zaleceń producenta farby. Już dziś zaufaj Hi’Line!

Informacja prawna