Zalety i cena wykończenia mieszkania pod klucz

Z pewnością każdy, kto miał do czynienia z budową domu, czy nawet remontem mieszkania w bloku, wie jak wiele zachodu i cierpliwości wymaga ten proces. Setki spraw do załatwienia, kilka ekip fachowców do wynajęcia i przede wszystkim znaczny zasób czasu. Alternatywą, która od pewnego czasu staje się coraz popularniejszym wyborem, jest wykończenie mieszkania pod klucz. Decydując się na taką opcję u dewelopera, zastajemy mieszkanie gotowe do przeprowadzki. Czy warto wybrać wykończenie pod klucz? Jakie są tego koszta i zalety?

Czy warto zlecać wykończenie mieszkania?

Według statystyk na wykończenie mieszkania pod klucz decyduje się jedynie ok. 15% nabywców. W stosunku do rynku europejskiego, gdzie wykończenie pod klucz jest standardem, można powiedzieć, że jesteśmy daleko w tyle. Wybór takiego rozwiązania to nie tylko duża oszczędność czasu. To przede wszystkim wygoda i komfort psychiczny dla właścicieli.

W tym przypadku musimy wynająć tylko jedną ekipę, z którą na początku ustalamy konkrety, zapłacić za wszystko i nie przejmować się już niczym więcej. Mieszkanie jest gotowe do użytku w momencie, gdy otrzymujemy do ręki klucz. Media zostały wcześniej podłączone, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć swoją nową przygodę w swoim nowym mieszkaniu.

Wprowadź się do mieszkania szybko i bezproblemowo – zalety

Zalety wykończania mieszkania pod klucz najłatwiej przedstawić na przykładach tego, czego nie musimy robić. Nie ma konieczności balansować między kilkoma ekipami fachowców. Wybieramy jedną sprawdzoną, którą w mgnieniu oka rozprawi się z wszystkimi pracami. Nie trzeba samodzielnie wybierać materiałów, płytek do kuchni, armatury do łazienki, czy progów drzwiowych.

Nie trzeba korzystać z usług hydraulika czy elektryka – wszystkie kable i rury będą założone a media podłączone. I w końcu – nie trzeba martwić się o nic więcej, niż przygotowania do przeprowadzki. To ekipa zadba o wykończenie mieszkania pod klucz i przekaże je, gdy to będzie w pełnej gotowości.

Ile obecnie kosztuje wykończenie pod klucz?

Wiele osób zastanawia się, czy wykończenie mieszkania pod klucz to dużo droższa sprawa, niż zakupienie go w “surowym” stanie. Ceny oczywiście będą uzależnione od rynku.

Przykładowo w centrum Krakowa za wykończenie pod klucz zapłacimy więcej, niż na obrzeżach miasta, aczkolwiek taka zależność dotyczy także mieszkań w stanie surowym. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku płacimy przede wszystkim za komfort i krótki czas realizacji!

Dodaj komentarz

Informacja prawna