Izolacje wdmuchiwane – metoda na docieplenie domu

Czy wiesz, że przez nieocieplony lub źle ocieplony dach możesz tracić nawet do 30% ciepła, kiedy na dworze są bardzo niskie temperatury? Najczęstszymi oznakami tego stanu rzeczy są gwałtownie nagrzewające się pomieszczenia w porze letniej oraz gwałtowne ochłodzenie zimą. Sprawdź, co możesz zrobić, aby dobrze zaizolować swój dom.

Izolacje wdmuchiwane – na czym polegają?

Jedną ze stosunkowo nowych metod izolacji są izolacje wdmuchiwane, często określane również mianem izolacji blow in. Metoda świetnie sprawdzi się w przypadku ocieplenia dachów zarówno płaskich, jak i skośnych oraz innych elementów budynku. Izolowanie powierzchni polega na wdmuchiwaniu specjalnego granulatu w puste przestrzenie budynku. Izolacja budynku często wiąże się z demontażem pewnych elementów, aby zyskać przestrzeń do wykonania izolacji. W tym przypadku wystarczą drobne otwory, nazywane otworami technologicznymi, które pozwolą na wdmuchiwanie izolacji w przestrzeń.

Jakiego materiału do izolacji wdmuchiwanych najlepiej użyć?

Izolacja składa się ze specjalnego granulatu, który wdmuchiwany jest w przestrzeń za pomocą specjalnej maszyny. Najpopularniejsze granulaty składają się z wełny mineralnej oraz włókien celulozowych. Grubość izolacji będzie zależeć od indywidualnych wymagań. Maszyna wdmuchująca pozwala na stworzenie jednolitej struktury izolacyjnej.

Izolacje wdmuchiwane – najważniejsze zalety

Materiały, z których produkowany jest granulat, posiadają najwyższą klasę odporności na ogień i mogą zostać poddane recyklingowi, a co najważniejsze zużywasz tylko tyle, ile trzeba – nie produkujesz dodatkowych odpadów. Dodatkowo izolacje wdmuchiwane to nie tylko świetna izolacja termiczna, ale również dobrze radzi sobie jako izolacja akustyczna. Ponadto w izolacji wykonanej za pomocą wdmuchiwanego granulatu nie ma możliwości na rozwój żadnych mikrorganizmów.

Podsumowując, izolacje wdmuchiwane to świetna alternatywa dla tradycyjnych termoizolacji, która pozwoli na ograniczenie strat ciepła w Twoim domu. Więcej informacji o metodzie wdmuchiwania znajdziesz na stronie https://termo-strop.pl/izolacje-wdmuchiwane/ . Oprócz opisu technologii oraz najczęściej stosowanych materiałów można zobaczyć tam przykładowe inwestycje.

Informacja prawna