Mieszkanie w stanie deweloperskim vs. wykończone pod klucz. Co wybrać?

W naszym kraju większość mieszkań z rynku pierwotnego oddawana jest kupującym w stanie deweloperskim. Oznacza to, że mieszkanie wymaga wykończenia. Czy warto zdecydować się na taką opcję? A może lepiej wybrać mieszkanie wykończone pod klucz?

Jakie są zalety mieszkania w wykończonego pod klucz?

Mieszkania wykończone pod klucz stanowią na polskim rynku około 10% wszystkich sprzedawanych mieszkań. Co decyduje o takim stanie rzeczy? Oczywiście preferencje Polaków, które wyróżniają nas na tle innych krajów Europy. Lokum wykończone pod klucz wiąże się z wyższą opłatą, bo nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów.

Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wprowadzenia się do nowego mieszkania natychmiast. Mieszkanie pochodzące od sprawdzonego dewelopera, na przykład Euro Styl działającego w Trójmieście, to gwarancja staranności i zastosowania wysokiej jakości materiałów.

Czym charakteryzuje się mieszkanie w stanie deweloperskim?

Mimo wszystko w naszym kraju większość osób preferuję mieszkania kupowane w stanie deweloperskim. Bardzo ważną korzyścią wciąż pozostaje niższa cena. Co prawda mieszkanie wymaga wykończenia, ale kilka tygodni dodatkowego oczekiwania nie robi kupującym większej różnicy. Za to stan deweloperski daje szerokie elastyczne możliwości w wykończeniu lokum.

Współczesne style aranżacyjne są bardzo zróżnicowane. W większości mieszkań króluje minimalizm, ale wciąż swoich miłośników mają klasyczne wykończenia, a także popularny styl skandynawski, eklektyczny czy prowansalski. Kupując mieszkanie wykończone przez klucz należy liczyć się z trudnościami w znalezieniu idealnie dopasowanego do potrzeb lokatorów wykończenia.

Która opcja jest lepsza dla Ciebie?

Mieszkanie w stanie deweloperskim stanowi opcję idealną dla Ciebie, zwłaszcza jeśli dysponujesz odrobiną wolnego czasu i znasz się na zagadnieniach remontowo-budowlanych. Wówczas możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na pracach wykończeniowych, a jednocześnie zyskać pewność, że mieszkanie stanie się Twoim wymarzonym lokum ze względu na aranżację i solidność.

Prace wykończeniowe możesz także zlecić fachowcom, których nie brakuje na polskim rynku. Jeśli natomiast zależy Ci na czasie i lubisz nowoczesne aranżacje, śmiało wybieraj spośród nowych mieszkań wykończonych pod klucz, by jak najszybciej wprowadzić się do własnych czterech kątów!

Informacja prawna