Meble do do salonu – 3 modne w tym sezonie trendy

Ekologiczne meble do salonu

Salon to serce domu, miejsce spotkań i wypoczynku. Chcesz urządzić go w wyjątkowym i niepowtarzalnym stylu? Sprawdź, jakie trendy w meblach do salonu warto wziąć pod uwagę w tym sezonie? Zobacz, co jest aktualnie na topie i jakie modne meble do nowoczesnego salonu wybrać.

Meble do salonu o organicznych kształtach

Jednym z najgorętszych trendów w meblarstwie są obecnie meble o zaokrąglonych, organicznych kształtach. Ich obłe, miękkie linie nawiązują do naturalnych, płynnych form znanych ze świata natury.

Ten rodzaj mebli idealnie komponuje się z naturalnymi materiałami i dodatkami w stylu boho lub scandi. Doskonale sprawdza się także w nowoczesnym salonie inspirowanym stylem mid century modern. Rewelacyjnie prezentują się zwłaszcza sofy i fotele o zaokrąglonych kształtach. Ich organiczne krzywizny sprawiają, że meble te wydają się wyjątkowo przyjazne i ciepłe w odbiorze. Szczególnie jeśli organiczną formę połączysz z wizualnie ciepła kolorystyką.

Urządzasz salon? Przeczytaj też: Jak klamki do drzwi wybrać?

Miękkie, zaokrąglone kształty mebli korzystnie wpływają na odbiór całej przestrzeni salonu. Sprawiają, że wydaje się ona bardziej kameralna i przytulna. Trend ten idealnie sprawdzi się jeśli chcesz wprowadzić do nowoczesnego salonu odrobinę domowej atmosfery. To strzał w dziesiątkę dla wszystkich miłośników przytulnych wnętrz.

meble do salonu o organicznych kształtach.jpg

Minimalistyczne meble do salonu – prostota i funkcjonalność ponad wszystko

Kolejnym silnym trendem we wzornictwie mebli są modele utrzymane w duchu nowoczesnego minimalizmu. Charakteryzują się ascetyczną, prostą formą, maksymalną funkcjonalnością i jasną kolorystyką. Często wykonuje się je z innowacyjnych materiałów.

Minimalistyczne meble do salonu świetnie korespondują z betonowymi ścianami, drewnianymi podłogami i surowymi tkaninami. Dzięki nim stworzysz nowoczesne wnętrze salonu inspirowanego stylem industrialnym, loftowym czy skandynawskim. Dzięki swojej prostocie i braku zbędnych elementów dekoracyjnych są bardzo funkcjonalne. Jednocześnie nowoczesne materiały i kształty sprawiają, że są niezwykle innowacyjne.

Jednak pewną wadą minimalistycznych mebli może być ich chłód i surowość. Ze względu na ascetyczną formę i brak ozdobników nie każdy poczuje się komfortowo w otoczeniu takich mebli. Dlatego ten trend najlepiej sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach dla zwolenników surowych, industrialnych klimatów.

Ekologiczne meble do salonu – blisko natury

Bardzo popularnym ostatnio trendem nie tylko w branży meblarskiej, ale generalnie w dekoracji wnętrz jest ekologia. Popularność tego trendu przejawia się na kilku płaszczyznach. W wykorzystywanych materiałach, formach, metodach produkcji, a nawet w sposobie, w jaki robimy zakupy.

Coraz większą popularność zdobywają meble do salonu nowoczesne wykonane z surowców wtórnych, naturalnych tkanin i elementów przyjaznych środowisku. Ekologiczne meble do salonu produkowane są m.in. z recyklingowanego plastiku, sklejki z odzysku, drewna czy rattanu. Tapicerowane są tkaninami pochodzenia naturalnego, jak len, bawełna czy sizal. Lakierowane przy użyciu ekologicznych farb. Taki wybór mebli pozwala ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.

Trend eko widoczny jest także wzornictwie i kolorystyce mebli do salonu. Wspominaliśmy już wcześniej o organicznych, inspirowanych światem natury kształtach. Bliska natury jest także kolorystyka. Coraz częściej dominują kolory ziemi: beże, przygaszone brązy, kolor piaskowy czy stonowane odcienie zieleni.

nowoczesny salon w stylu eko.jpg

Wadą mebli ekologicznych może być nieco wyższa cena. Jednak coraz więcej producentów oferuje „zielone” meble w przystępnych cenach. To znakomita alternatywa dla osób, którym zależy na zrównoważonym stylu życia. Ekologiczne meble do salonu to strzał w dziesiątkę dla miłośników stylu zero waste i slow life. Alternatywą dla miłośników takich rozwiązań jest także zakup mebli używanych. Na taki krok decydują się często miłośnicy stylu loftowego czy vintage.

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się nasze propozycje modnych mebli do nowoczesnego salonu. Oczywiście to tylko z kilka z wielu opcji, po które możesz sięgnąć. Miękkie organiczne kształty, minimalizm i zero waste to obecnie popularne kierunki, które pozwolą stworzyć modną i unikalną aranżację. Są to także trendy, które najprawdopodobniej zostaną z nami na dłuższy czas.

Artykuł partnera.

Informacja prawna