Profesjonalne pranie wykładzin biurowych i dywanowych w Warszawie

warszawa czyszczenie wykładzin

Pranie wykładzin przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących odpowiednim do tego sprzętem to najlepszy sposób, na zadbanie o tkaniny znajdujące się w Twoim domu lub biurze.

Jednym z nieodzownych elementów wyposażenia domu jest wykładzina dywanowa. Zapewnia ona komfort oraz pomaga zbudować ciepłą, przytulną atmosferę. Szczególnie Polacy polubili to rozwiązanie i nic w tym dziwnego. Dobrze dobrany materiał to piękna oraz funkcjonalna ozdoba, która może służyć nam latami. Żeby jednak utrzymać ją w czystości, konieczne jest odpowiednie dbanie o czystość.

Zaniedbane tkaniny z czasem zaczynają tracić swoje walory estetyczne. W konsekwencji nie spełniają już swojej funkcji. Dodatkowo materiał, który nie był odpowiednio pielęgnowany, może stać się szorstki oraz nieprzyjemny. Brudne tkaniny stanowią również idealne miejsce dla drobnoustrojów i bakterii, które będą rozwijały się tuż pod Twoimi stopami. Możesz tego uniknąć zamawiając w firmie czyszczącej pranie wykładzin biurowych i dywanowych.

Usługa czyszczenia realizowana jest przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Fachowcy, którzy zajmą się praniem, przeprowadzili już dziesiątki podobnych procesów, dzięki czemu dysponują sporym doświadczeniem. Pranie wykładzin wydaje się prostym zadaniem, prawda jest jednak inna. Dokładne usunięcie zanieczyszczeń z głębokich warstw materiału wymaga wiedzy. Specjaliści znają właściwości materiałów wykorzystanych do produkcji tkanin podłogowych oraz działanie preparatów chemicznych.

Zamów pranie wykładzin biurowych w Warszawie

Proces zamawiania usługi w Warszawie oraz każdym innym mieście, jest niezwykle łatwy. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę: pranie wykładzin w biurach warszawa. Od razu pojawi się obszerna lista specjalistycznych firm działających w stolicy. Następnie przejrzyj kilka konkurencyjnych ofert, wybierz najlepszą i zadzwoń by zarezerwować termin realizacji.

Metoda ekstrakcyjna to zaawansowany technicznie proces, składa się z mechanicznego i chemicznego czyszczenia tkaniny. Środki aktywne zostają dobrane po przyjeździe pracownika. Jest to bardzo istotna część całego prania, ponieważ odpowiedni preparat to gwarancja nie tylko skuteczności, ale również bezpieczeństwa.

Do mechanicznego usuwania zabrudzeń wykorzystuje się ekstraktory ciśnieniowe. Są to urządzenia, które pozwalają wydobyć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia gnieżdżące się w pomiędzy włóknami materiału. Dokładny przebieg całego procesu wygląda następująco:

Ekstrakcyjne czyszczenie powierzchni krok po kroku

Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób wygląda cały proces prania metodą ekstrakcyjną. Po zamówieniu usługi specjalista przyjedzie na wskazany przez Ciebie adres. Takie rozwiązanie całkowicie rozwiązuje problematyczną kwestię przewożenia wykładziny. Dzięki temu wielu przedsiębiorców może spokojnie zlecić pranie wykładzin w swoich biurach.

 • Specjalista rozpoczyna od rozpoznania materiału oraz zlokalizowania najtrudniejszych zabrudzeń. Każda tkanina wymaga doboru innego środka piorącego. Na tym etapie fachowiec przygotowuje sobie również niezbędną przestrzeń.
 • Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzenie całej powierzchni. Wiele osób bagatelizuje zagrożenie wynikające z drobnych zanieczyszczeń stałych, nie należy jednak tego robić. Okruchy oraz piasek znacznie przyspieszają proces przecierania się tkaniny. Regularne odkurzanie jest więc jednym z najłatwiejszych sposobów na wydłużenie żywotności naszej wykładziny.
 • Na odkurzony materiał rozprowadzany jest wcześniej wybrany preparat. Wnika on w niedostępne warstwy tkaniny i rozpuszcza gromadzący się tam brud. Umożliwi to usunięcie go w późniejszych fazach procesu prania wykładziny metodą ekstrakcyjną.
 • Pracownik rozpoczyna mechaniczne usuwanie zabrudzeń. Szorowarki wyposażone w wymienne końcówki usuwają wcześniej rozpuszczone zanieczyszczenia.
 • W niektórych przypadkach na materiale pozostają uporczywe plamy. Do ich usunięcia wykorzystuje się bardzo skuteczne preparaty nanoszone miejscowo wyłącznie na powierzchnię plamy. W ten sposób nawet najbardziej uporczywe plamy znikają z materiału.
 • Ostatnim krokiem jest pozbycie się nadmiaru wilgoci. Do tego celu stosowane są ekstraktory wyposażone w mocne popy ciśnieniowe. Działanie takie pozwala znacznie skrócić czas schnięcia wykładzin.

Specjalistyczne pranie wykładzin to same korzyści dla domu lub biura

Każdy z nas ma inne potrzeby. Są jednak wartości, które cenimy właściwie wszyscy. Zobaczmy jakie korzyści wynikają z profesjonalnego czyszczenia wykładzin.

 1. Wykorzystanie specjalistycznych urządzeń oraz preparatów pozwala bardzo skutecznie usunąć uporczywe zanieczyszczenia.
 2. Tkaniny, które są regularnie oraz odpowiednio pielęgnowane znacznie dłużej zachowują swoje właściwości. Kolory są bardziej wyraźne, a materiał dłużej pozostaje miękki i przyjemny.
 3. Profesjonalne preparaty zapewniają długotrwałą ochronę tkaniny. Materiał będzie chroniony przed działaniem promieniowania UV. Dzięki temu tkanina będzie wykazywała większą odporność na blaknięcie.
 4. Jeżeli jesteś alergikiem, możesz znacznie zwiększyć komfort swojego życia. Specjalistyczne pranie pozwala zmniejszyć liczbę alergenów, które znajdują się w pomieszczeniu.
 5. Czysta wykładzina wpływa na to, jak postrzegają Cię Twoi klienci. Duże i widoczne plamy na wykładzinie biurowej odbierają Twojej działalności wiarygodność.
 6. Środki czystości, które są wykorzystywane podczas prania wykładzin, są całkowicie bezpieczne. Zarówno dzieci, jak i zwierzęta mogą swobodnie bawić się na tkaninie zaraz po jej wyschnięciu.

Jak często należy zamawiać czyszczenie wykładzin?

Każda wykładzina jest narażona na inny tryb użytkowania. Jeżeli przez Twoje biuro lub dom przechodzi codziennie wiele osób, możesz zdecydować się na prawnie dwa razy w ciągu roku. Podobnie alergicy oraz osoby, które mają zwierzęta, mogą wybrać taką częstotliwość.

W przypadku pomieszczeń, które nie są bardzo intensywnie użytkowane, zdecydowanie wystarczy przeprowadzić proces jeden raz do roku. Zalecamy wybranie okresu wiosenno-letniego, ponieważ wyższa temperatura przyspiesza proces schnięcia. Podobną częstotliwość realizacji można przyjąć zamawiając pranie kanapy lub innego rodzaju tapicerki meblowej.

Jak długo schnie tkanina?

Po ukończonym procesie prania metodą ekstrakcyjną wykładzina schnie około 8 godzin. Czas ten należy traktować wyłącznie orientacyjnie, ponieważ na proces schnięcia wpływa wiele czynników, takich jak np. temperatura panująca w pomieszczeniu, ale również rodzaj materiału.

Ile kosztuje pranie wykładzin w Warszawie?

Koszt prania uzależniony jest od wielkości powierzchni. Stawki za pranie w Warszawie są jednak bardzo atrakcyjne i zaczynają się od około 6 zł/m2.

Informacja prawna