Każdy z nas chce mieszkać w miejscu, które będzie piękne i wygodne. Jednak przy urządzaniu domu czy mieszkania często zapominamy o swoich potrzebach w pogoni za tym, co akurat modne. Osiągniecie sztuki kompromisu może wydawać się trudne, jednak jest potrzebne. W tym zdecydowanie pomoże Ci projektant wnętrz, który nie kieruje się emocjami, lecz szuka praktycznych rozwiązań, najbardziej ergonomicznych dla danego klienta. W ten sposób wykorzystuje w pełni potencjał nieruchomości, a Ty możesz cieszyć się fantastycznie wykończonymi wnętrzami.
Skupienie uwagi na indywidualnych potrzebach inwestorów
Współpraca z dobrym projektantem wnętrz zawsze zaczyna się od rozmowy. Jej celem jest poznanie oczekiwań klienta, a także jego potrzeb. Inne będzie miała rodzina z trójką dzieci, a inne singiel czy seniorzy. To właśnie od wieku, stylu życia, liczby domowników zależy to, jak będzie ukształtowane ich mieszkanie. Ile przestrzeni zostanie wykorzystanej do wspólnych celów, a ile zaadaptowanej na prywatny użytek każdego z członków rodziny.
Na pewno, jeśli mowa o personalizacji projektu, istotny okaże się budżet. Każdy inwestor przewiduje jakąś kwotę na cel remontowy, dlatego dobrze, aby projektant potrafił się w niej zmieścić, a jeśli nie – aby umiał uargumentować swoje wybory i decyzje.
Kreatywne pomysły zamiast sztampowych rozwiązań
Wiele rozwiązań proponowanych przez producentów mebli czy dodatków, jest szablonowych. Oczywiście wpływa to na obniżenie kosztów produkcji, a co za tym idzie końcowej ceny, jednak rzadko kiedy udane się dopasować np. zabudowę meblową do konkretnego wnętrza. Wyzwanie jest jeszcze większe, gdy do aranżacji masz skosy albo wnęki. Nie muszą one stanowić problemu ani przeszkody, szczególnie w oczach projektanta wnętrz. Wielu z nich potrafi przekuć te pozorne utrudnienia w korzyść, projektując pomieszczenia, w których elementy stają się najmocniejszymi punktami.
Kreatywność dotyczy także innych części projektu:
- doboru kolorów,
- łączenia form,
- zestawiania ze sobą różnych materiałów,
- ustawienia mebli.
Źródło: https://studioloko.pl/
Troska o detale wieńczące całość projektu
Udany projekt wnętrz to nie tylko wykończenie ścian, posadzek i sufitów. To także wyposażenie wraz z detalami, o których często zapominamy. W projektach wnętrzarskich architekci uwzględniają prywatne pamiątki właścicieli, w tym zdjęcia w ramkach czy bibeloty z podróży. Do tego proponują inne dekoracje, które wieńczą całość. To świece budujące przytulny klimat, wazony z kwiatami, figurki, kompozycje roślinne i wiele innych. Również one powinny odpowiadać indywidualnym sympatiom domowników, wyrażać ich lub mieć ukryte symboliczne znaczenie.
Oszczędność czasu i stresów przy realizacji projektu
Pomoc projektanta zawsze oznacza oszczędność czasu i mniej stresów. Oczywiście zakres współpracy należy ustalić indywidualnie już przy podpisywaniu umowy. W pakietach rozszerzonych można spotkać nawet wykonanie kompletnej dokumentacji wykonawczo-technicznej, kosztorysów i koordynację prac ekip wykonawczych.