Aranżacja ścian w salonie – poznaj najnowsze trendy!

dekoracja ścian w salonie

Urządzanie mieszkania może dawać wiele satysfakcji. Na ogół jednak jest to pewien proces, który wymaga cierpliwości oraz zaangażowania czasu i środków. Dzisiaj powiemy o tym, jak oryginalnie zaaranżować ścianę w pokoju dziennym i na co zwrócić uwagę podczas dobierania kolorów.

Ściana w salonie – znajdź dla niej stylowe uzupełnienie

Można śmiało powiedzieć, że podstawą każdego dizajnu jest podłoga, która w dużym stopniu wpływa na to, jak prezentuje się wnętrze. Ściany w salonie zaś są także pewną bazą dla całego stylu. Ich wygląd decyduje o tym, jaka estetyka będzie dominująca. Chodzi przecież o to, aby całość urządzić ze smakiem. Kiedy wszystkie elementy wnętrza dobrze ze sobą korespondują, czujemy się swobodnie i komfortowo. Ściana w salonie może być z powodzeniem wykorzystana jako przestrzeń do eksponowania grafik, obrazów, czy fotografii. Warto tak zagospodarować ten obszar, aby przyciągał uwagę nietuzinkowym wzornictwem. Należy jednak pamiętać, że nadmiar dodatków może dać efekt odwrotny od zamierzonego. Umiar zatem jest mile widziany.

Ściana tv to często miejsce, przy którym ustawiamy komodę lub niewielki regał. Ściana telewizyjna, a raczej właściwe jej zagospodarowanie wymaga wcześniejszego planowania. Warto zatem ustalić, czy telewizor będzie wisiał, a kable będą schowane, czy będzie raczej ustawiony na komodzie lub szafce rtv. Warto powiedzieć, że mebel w duecie z telewizorem daje możliwość przechowywania różnych przedmiotów, których przecież wszyscy mamy dość sporo. Ściana medialna może zatem wyglądać imponująco jednak trzeba zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Inspiruj się i działaj – nowoczesne ściany w salonie

Jeśli masz ciekawy pomysł na ścianę w salonie, najprawdopodobniej bierzesz pod uwagę swoje potrzeby. Funkcjonalność i wartość użytkowa niewątpliwie jest priorytetem. Aspekt wizualny to jednak kwestia, której nie należy pomijać czy marginalizować. Warto więc poszukać zrealizowanych projektów w internecie. Inspiracje na ściany w salonie znajdziemy w sieci i trzeba przyznać, że niektóre koncepcje są tak interesujące, że często mamy ochotę odwzorować je w całości. Nowoczesne ściany w salonie niejedno mają imię. O rezultacie często decyduje dobór kolorów. Część osób zdecyduje się na kolorystykę, która nigdy nie wychodzi z mody, bowiem neutralne barwy zawsze są na czasie. Dzięki temu łatwiej uzyskać uniwersalną estetykę, która jest odporna na zmieniające się trendy. A co powiedzieć o czerni, która niewątpliwie ma swoje istotne miejsce w designie?

Czarna ściana w salonie to intrygujący pomysł, który może stanowić nietendencyjny akcent i dobre tło dla jasnych dodatków. Z reguły bowiem decydujemy się na takie wyraziste barwy na niewielkim obszarze. Jedna ściana daje wystarczający, nieprzerysowany efekt.

Loftowy wystrój czy klasyka? Ściana 3d dla śmiałków

Czy blisko ci do minimalizmu i prostoty, czy bardziej doceniasz wyraziste i odważne kompozycje? Niezależnie o tego, na co się zdecydujesz, na pewno przyznasz, że każdy styl może mieć swój urok. Czerwona cegła w salonie i drewno to połączenie, które cieszy się dużą popularnością. Taki industrialny styl ma swoich zwolenników i trzeba przyznać, że prezentuje się niezwykle oryginalnie.

Dekoracja ściany z telewizorem nie musi być nudna i przewidywalna. Można zdecydować się na kilka spersonalizowanych akcentów. To dobre miejsce do wyeksponowania dodatków, pamiątek z podróży czy fotografii. Ozdobna ściana w salonie na pewno będzie przyciągała uwagę, ale warto zaaranżować ją w taki sposób, żeby utrzymanie czystości nie było skomplikowane. Zbyt wiele elementów i dekoracji do też spory potencjał dla kurzu.

Ściana 3d to w ostatnich latach częsty wybór osób lubiących to, co nietypowe. Wybór trójwymiarowych rozwiązań jest spory, dlatego niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać stonowany efekt, czy bardziej wyrazisty, znajdziesz coś dla siebie. Możesz bawić się aranżacją i wybierać to, co nietuzinkowe. Przekonasz się, że domowe wnętrze to twoja wizytówka, a zarazem doskonała przestrzeń do uruchomienia fantazji oraz wyobraźni.

Informacja prawna