Chiller – czym jest i do czego służy?

Chłodzenie oraz podgrzewanie powietrza to standard w przypadku każdego niemal biura i przestrzeni produkcyjnej czy przemysłowej. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dużych zakładów pracy, hoteli i moteli, a także różnego rodzaju sklepów – bez dobrze zaprojektowanych i wydajnych systemów chłodzenia. Chiller zawdzięcza swoją nazwę nie tylko angielskiemu słowu oznaczającemu lodówkę – również ich wygląd przypomina lodówki. Chiller jest dużo wydajniejszym i bardziej inteligentnym systemem niż standardowe wentylatory i jednostki chłodzące – ma szerszy zakres pracy i liczne przewagi technologiczne. Może pochwalić się wyższą wydajnością i trwałością, ale niestety jest bardziej kosztowny. Zamówić można go w wielu spersonalizowanych indywidualnych parametrach, od względnie małych chłodnic – o wymiarach 1mx1mx2m, przez średnie chłodnice dwukomorowe o wymiarach bliższych 2mx2mx1m.

Chiller skrojony pod indywidualne potrzeby zamawiającego

Panasonic heating & Cooling Solutions produkująca chiller do przeznaczenia typowo przemysłowego i do obsługi ogromnych powierzchni, proponuje nawet sprzęt o wymiarach zbliżonych do 3mx3mx2m. Naturalnie każde zamówienie może być i powinno być indywidualnie tworzone pod kątem realnych potrzeb i infrastrukturalnych możliwości danego budynku lub nieruchomości. Aby cieszyć się niezawodnym chillerem trzeba jednak nie tylko mądrze zaplanować konkretną konfigurację, ale także skorzystać z produktów trwałych, pochodzących od doświadczonych producentów i zaufanych dystrybutorów. Kluczowe jest także przestrzeganie wszystkich wytycznych producenta w zakresie obsługi, montażu oraz serwisowania i konserwacji urządzenia.

Nowoczesny chiller – jakich funkcji można oczekiwać

Nowoczesny chillera nie brakuje takich na rynku urządzeń chłodniczych i klimatyzujących – jest przede wszystkim wielofunkcyjny. Miejsca takie jak galerie handlowe czy hotele wykorzystują chłodne powietrze zarówno w instalacjach klimatyzacji centralnej jak i w chłodnicach i chłodziarkach. Dlatego dobrze dopasowany, czyli wydajny pod względami parametrów pracy w konkretnych pomieszczeniach i danym typie biznesu chiller – jest gwarancją sukcesu. Marka Panasonic obecna od wielu lat na rynku produktów chłodniczych z pomocą nowoczesnych podzespołów komputerowych, była w stanie zaproponować klientom zupełnie nową jakość. Inteligentne i bardzo efektywne w każdym typie pracy, niezawodne oraz działające w szerokim zakresie temperatur i mocy – oto jednostki chłodzące na miarę XXI wieku, które gwarantują zupełnie inne zarządzanie temperaturami na danym obiekcie.

Informacja prawna