Jaki domofon do bloku będzie najlepszy?

domofon bezprzewodowy

Nowoczesne systemy kontroli dostępu współpracujące z praktycznymi zestawami domofonowymi na stałe zagościły w naszych domach i mieszkaniach. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jaki domofon do bloku będzie najlepszy. Podpowiemy, jak go wybrać i na co zwrócić uwagę.

Rozwój nowych technologii sprawił, że dziś już nie musimy opuszczać mieszkania w bloku, by otworzyć drzwi wejściowe czy bramę wjazdową naszym gościom. Współczesne domofony umożliwiają nie tylko dwukierunkową komunikację z osobami przebywającymi na zewnątrz, lecz również sterowanie elektrozaczepem drzwi, bramy czy furtki. Wybrane modele umożliwiają dodatkowo komunikację w torze video oraz zdalne sterowanie przy użyciu aplikacji mobilnej.

Jak wybrać najlepszy model domofonu do bloku?

Dobry system domofonowy do instalacji wielorodzinnej powinien zapewniać niezawodną obsługę kilkunastu, a często kilkudziesięciu mieszkań. Jak wybrać najlepszy model domofonu do bloku? Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

  • Sprawdzona marka – przede wszystkim warto wybrać sprzęt zaufanego producenta. Instalatorzy polecają szczególnie domofony ACO, Miwi-Urmet, Elfon, Laskomex, Hikvision, BasIP, BCS, Dahua, Commax, Vidos oraz Cyfral.
  • Praktyczna kamera video – wyposażone w nowatorską kamerę wideo domofony umożliwiają obrazową weryfikację osób przebywających w pobliżu zewnętrznej stacji bramowej. Obraz z wideodomofonu może stanowić również element monitoringu CCTV.
  • Obsługa kodów i kart RFID – wiele modeli umożliwia otwieranie drzwi bez potrzeby dzwonienia do mieszkania. Funkcja jest realizowane poprzez przypisane do użytkowników kody numeryczne albo specjalnie zaprogramowane karty zbliżeniowe w technologii RFID.
  • Sterowanie wieloma elektrozaczepami – na rynku są dostępne serie domofonów, posiadające praktyczną funkcję sterowania wieloma elektrozaczepami. Umożliwia ona zarówno otwieranie drzwi wejściowych, jak i szlabanu czy bramy wjazdowej.
  • Zdalne zarządzanie – wysokiej klasy zestawy domofonowe często posiadają dodatkowe oprogramowanie oraz moduł Wi-Fi. Dzięki temu mogą zostać podłączone do sieci bezprzewodowej, a kontrola nad nimi może być sprawowana z poziomu aplikacji mobilnej.
  • Łatwy serwis i rozbudowa – domofony jak każdy sprzęt czasem ulegają awarii. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na dostępność serwisu. Istotnym aspektem jest również możliwość rozbudowy systemu domofonowego w przyszłości.
  • Nowoczesny design – bez wątpienia atrakcyjny wygląd i łatwa obsługa domofonu to kolejne pożądane cechy zestawów domofonowych. Aspekt wizualny korespondujący z architekturą budynku podnosi atrakcyjność obiektu.

W zależności od wybranego systemu domofonowego użytkownicy mogą mieć również możliwość wewnętrznej komunikacji pomiędzy poszczególnymi abonentami w bloku. Domofony mogą wówczas pełni rolę nowoczesnej instalacji interkomowej dla mieszkańców budynku.

Czy warto zastosować domofon z kamerą do bloku?

Tak, jeżeli tylko dysponujemy odpowiednim budżetem, to warto zastosować domofon z kamerą do bloku. Zakup wideofonu podniesie poziom bezpieczeństwa w budynku. Mieszkańcy, będą dzięki niemu mieli możliwość nie tylko głosowej, lecz również obrazowej weryfikacji osób dzwoniących do mieszkania. Dodatkowy aspekt wideodomofonu to fakt możliwości wykorzystania obrazu z kamery jako elementu systemu monitoringu – w wielu przypadkach możliwy jest też zdalny podgląd.

Ile kosztuje dobry domofon do bloku wielorodzinnego?

Koszt dobrego domofonu do bloku wielorodzinnego to często inwestycja na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy – w zależności od liczby mieszkańców oraz stopnia zaawansowania systemu. Nowoczesne wideodomofony dwurodzinne z siedmiocalowym panelem do obsługi mogą kosztować 2-5 tysięcy złotych. Często jednak inwestycja w instalację domofonową znacząco podnosi prestiż oddawanej do użytku nieruchomości mieszkaniowej.

Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy domofonów do bloku, to sprawdź ofertę sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl. W szerokim asortymencie można znaleźć profesjonalne systemy domofonowe uznanych w branży marek Cyfral, Vidos, Commax, Dahua, BCS, BasIP czy Laskomex.

Informacja prawna