Agregaty prądotwórcze dla biogazowni – oto jak zwiększyć wydajność

We współczesnym rolnictwie na znaczeniu zyskuje poszukiwanie rozwiązań, które pomogą ograniczyć koszt produkcji, bez straty dla jakości. Stosowanie kontenerowych układów kogeneracyjnych dla biogazowni pomaga stworzyć niezależny system, który zabezpiecza zapotrzebowanie energetyczne, a przy tym produkuje także inne, niezbędne w gospodarstwach rolnych rodzaje energii, takie jak na przykład ciepło. Dzięki zaawansowanym układom kogeneracyjnym napędzanych biogazem przedsiębiorcy mogą bez problemu rozwinąć działalność o dodatkowe obszary, a co za tym idzie zdecydowanie zwiększyć skalę produkcji. W przypadku specjalistycznych, kontenerowych agregatów gazowych CAT od Enerii, inwestor zyskuje pewność, że urządzenia będą pracować niezawodnie przez wiele lat. Przemawia za tym najwyższa jakość oraz wykwalifikowany zespół, złożony z ekspertów i specjalistów w dziedzinie budowy maszyn. Zabudowa kontenerowa agregatu daje także olbrzymie możliwości indywidualizacji zamówienia.

Można je na przykład rozszerzyć o dodatkowy pakiet wygłuszenia kontenera. Biogazownia kontenerowa to kompaktowe i wydajne rozwiązanie, z którego skorzystało już wielu klientów Enerii.

Kontenerowe agregaty kogeneracyjne dla biogazowni – po co?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta – dla oszczędności. Inwestycja tego typu potrafi zwrócić się naprawdę szybko. Właściciele gospodarstw rolnych wiedzą to doskonale – warto jest dywersyfikować źródła dochodu. Coraz więcej nowoczesnych przedsiębiorców stara się więc nie nastawiać wyłącznie na jeden rodzaj produkcji, a tworzyć swego rodzaju przedsiębiorstwa interdyscyplinarne, łączone. Dlatego coraz częściej spotkać można „pod skrzydłami” jednego gospodarza obory z bydłem oraz hektary ziemi, która jest regularnie nawożona, a także jej nasadzenia są odświeżane. Całość tworzy system naczyń połączonych. Bydło karmione jest paszą pochodzącą z rolniczych upraw, część plonów jest magazynowana, część sprzedawana. Powstaje także dużo tak zwanych „resztek organicznych”, które w większości uznawane są za straty, jednak najnowsze technologie pozwalają pozyskać z nich energię. To właśnie w tym miejscu pojawia się temat biogazowni oraz współpracujących z nimi kontenerowych agregatów. Dzięki pozyskaniu resztek organicznych, wydajna biogazownia jest w stanie wytworzyć biogaz, który z kolei służyć może do napędzenia jednostek kogeneracyjnych. Wyprodukowana w ten sposób energia, a najczęściej jest to prąd oraz ciepło, niejako wraca do gospodarstwa rolnego i służy na przykład w przypadku prowadzenia szklarni. Odpowiednia skala produkcji sprawia, że całość może być niemal samowystarczalnym organizmem.

Informacja prawna