Skuteczne porady, jak znaleźć biuro do wynajęcia?

Jeżeli chcesz rozpocząć proces wynajęcia powierzchni biurowej, przeważnie zaczynasz od Internetu. Jest to w dzisiejszych czasach najpopularniejsze źródło informacji i ogólnodostępne narzędzie. Jednak szukając najlepszego biura do wynajęcia, warto skorzystać również z kilku innych opcji. Zobaczmy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Biura do wynajęcia w Internecie

Po wpisaniu frazy „biura do wynajęcia Warszawa”, w najbardziej popularnej wyszukiwarce, Google przedstawi szereg ofert od indywidualnych właścicieli, jak również stron internetowych firm oferujących usługę pośrednictwa. Natrafisz również na ogłoszenia agencji nieruchomości, które dysponują sporą liczbą powierzchni biurowych pod wynajem.

Klikając w link konkretnego właściciela biura, zostaniesz przekierowany na stronę www jednego z kilkuset produktów. W praktyce połowa z nich, będzie odległa od tego, czego szukasz. W opisach „produktów” przeważnie nie ma zbyt wielu informacji, które okazują się istotne w procesie szukania odpowiedniego biura. Wielu właścicieli nie posiada swojej strony internetowej, a przeważnie takie produkty są w najlepszych cenach.

Portale z nieruchomościami

Bardzo często wyszukuje się biura na przeróżnych portalach z nieruchomościami, gdzie po ustawieniu odpowiedniego parametru „komercyjne” wyświetla się lista dostępnych powierzchni biurowych. Większość z nich to mieszkania, które ktoś chciałby wynająć „pod biuro”. Do „komercyjnych” przestrzeni zaliczają się również lokale handlowe i magazyny. Miej na uwadze również fakt, że wielu właścicieli powierzchni biurowych nie chce ogłaszać się w takich miejscach. W momencie w którym chcą oddać na wynajem pomieszczenie o niewielkim metrażu (czyli takie o niskim czynszu) wystawianie oferty na stronie jest nieopłacalne finansowo. Należy również uważać na oferty, które są tak zwanymi wabikami i mają niewiele wspólnego z rzeczywistym opisem.

Jednak największym minusem portali nieruchomościowych jest fakt, że filtry wyszukiwania nie są dostosowane do wyszukiwania biur na wynajem. Zamiast istotnych informacji, takich jak: koszty eksploatacji, długość umowy czy czas na wyprowadzkę, podają informacje o roku budowy, rodzaju ogrzewania czy piętrze. Takie dane są zupełnie nieprzydatne w kwestii wynajmu biura.

Wynajem biura przez agencje specjalistyczne

O wiele lepszym i zdecydowanie mniej chaotycznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistycznej agencji nieruchomości. Mamy pewność, że dana firma specjalizuje się wyłącznie w wynajmowaniu biur. Po skontaktowaniu się w celu nawiązania współpracy lub przejrzeniu ofert na własną rękę można znaleźć odpowiednią przestrzeń biurową, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Jeżeli zdecydujesz się na kontakt telefoniczny, proces ten najczęściej wygląda tak:

  • agencja wyszukuje dla Ciebie powierzchnie zgodne z Twoimi kryteriami,
  • zestawia i odpowiednio porównuje oferty, które dla Ciebie zgromadziła,
  • zostaniesz poproszony o spotkanie w celu obejrzenia powierzchni,
  • agencja służy pomocą i w każdej chwili odpowie na wszelkie Twoje pytania,

Dobra agencja pomoże również w poniższych kwestiach:

  • będzie brała czynny udział w negocjacjach,
  • pomoże w wypełnianiu formalności,
  • pomoże w urządzeniu biura, jeżeli jeszcze nie jest wyposażone w meble,
  • być może pomoże również w przeprowadzce.

Ogłoszenia o wynajęcie biura – nie tylko w Internecie

Miej oczy szeroko otwarte, ponieważ informacje o biurze na wynajem można znaleźć nawet spacerując po mieście i mijając biurowe budynki. Przeważnie są to jednak informacje o dużych powierzchniach biurowych, jak np. całe piętra. Ale zdarzają się jednak sytuacje, w których można znaleźć dobrą ofertę na niewielkie biura.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Informacja prawna