Lodówki Samsung – na które funkcje i parametry zwrócić uwagę?

Obecnie trudno wyobrazić sobie przechowywanie żywności bez lodówki. Jednak kupując ten podstawowy sprzęt AGD, trzeba wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę. Dzięki temu zapewnimy sobie pełen komfort użytkowania lodówki, a także oszczędność energii elektrycznej i czasu przeznaczonego na sprzątanie oraz konserwację urządzenia. Podpowiadamy, które funkcje lodówek Samsung są szczególnie przydatne.

Wymiary i pojemność chłodziarki – kluczowe podczas wyboru sprzętu

Pojemność chłodziarek wyrażana jest w litrach, a ponadto podaje się wartość netto i brutto. Na którą zwrócić uwagę? Pojemność netto określa rzeczywistą przestrzeń użytkową, którą będziemy mogli wypełnić zapasami żywności, dlatego to ta wartość ma dla nas znaczenie. Przyjmuje się, że pojemność lodówki Samsung, Amica czy Indesit powinna wynosić 120 litrów oraz dodatkowe 30 litrów na każdego domownika. W ten sposób można obliczyć, jaka pojemność będzie odpowiednia do danego gospodarstwa domowego.

Lodówki Samsung mogą mieć różne wymiary – istnieją wąskie modele jednodrzwiowe o szerokości 50 cm, idealne do niewielkiego mieszkania. Dla większej rodziny lepsze będą dwu-, trzy- i czterodrzwiowe lodówki Side by Side o szerokości nawet do 125 cm. Warto zastanowić się, jakiego koloru będzie nasza lodówka Samsung – czarna, srebrna, a może biała? Można także zdecydować się na chłodziarkozamrażarkę w zabudowie. Jednolite fronty szafek i sprzętów wprowadzą do kuchni wrażenie ładu.

Podstawowe parametry chłodziarek i chłodziarkozamrażarek

Wybierając sprzęt AGD, warto kierować się parametrami urządzenia opisanymi przez producenta w specyfikacji. Bardzo ważna jest klasa energetyczna – im wyższa, tym większa oszczędność prądu. Lodówka Samsung A+++ pozwoli więc znacznie obniżyć rachunki za energię elektryczną i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Wysoka klasa energetyczna oznacza niższe roczne zużycie energii.

Wiele osób zwraca uwagę na poziom hałasu emitowanego przez urządzenie. Ten aspekt ma znaczenie szczególnie w przypadku kawalerek, gdzie sypialnia połączona jest z kuchnią. Samsung oferuje wiele modeli, które pracują cicho i będą odpowiednie do niewielkich pomieszczeń i otwartych przestrzeni.

Istotna jest także możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi – lodówka powinna otwierać się wygodnie, zapewniając ergonomię użytkowania przestrzeni kuchennej. Warto przeglądać ofertę produktów marek takich jak Samsung – lodówka od tego producenta powinna mieć funkcję No Frost. Ten system wymiany powietrza ogranicza osadzanie się szronu we wnętrzu chłodziarki. Kluczowa jest kontrola poziomu pary wodnej i osuszanie zbyt wilgotnego powietrza. Lodówka Samsung No Frost nie wymaga rozmrażania.

Nowoczesne funkcje lodówek Samsung

Chłodziarkozamrażarki nie tylko umożliwiają przechowywanie żywności w niskiej temperaturze. Wiele z nich to nowoczesne urządzenia wyposażone w dotykowy ekran, głośniki i inteligentny system. Co potrafią takie lodówki Samsung? Opinie zadowolonych klientów podkreślają, że te funkcje są pomocne w przygotowaniu listy zakupów. Oprócz tego można również wyświetlić zdjęcia lub prognozę pogody. Przydatny będzie generator jonów, który zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, a tym samym przedłuża świeżość pożywienia. Specjalne filtry odpowiadają z kolei za utrzymanie świeżego zapachu we wnętrzu urządzenia. Funkcja szybkiego chłodzenia w lodówkach Samsung sprawdzi się na przykład w sytuacji, gdy trzeba schłodzić napoje przed przyjęciem.

Informacja prawna