Jak dobrać odpowiednią lampę?

Każdy dom potrzebuje dobrego oświetlenia do pracy, czytania czy zabawy. Często zastanawiamy się, jak wybrać idealną lampę, mając do wyboru duży asortyment. Na rynku znaleźć można rozmaite lampy podłogowe czy plafony, różniące się m.in. designem, użytymi materiałami, funkcjonalnością i ceną. Wskazówki znajdziesz tutaj.

1.       Jaka lampa do jakiego pomieszczenia?
2.       Lampy podłogowe – co wziąć pod uwagę?
3.       Plafon czy żyrandol?

Jaka lampa do jakiego pomieszczenia?

Każde pomieszczenie charakteryzuje się innymi potrzebami i oświetleniem. Salon jest największym pomieszczeniem i najczęściej potrzebuje oświetlenia górnego, jak i lampy stojącej, która oświetli biblioteczkę czy sofę. W sypialni sprawdzi się lampa z kloszem, która zapewnia atmosferę relaksu i rozproszone światło. Łazienka potrzebuje dobrego oświetlenia blisko lustra, dlatego sprawdzają się tutaj plafony. Do pokoju dziecięcego nadaję się lampa podłogowa z transparentnym kloszem, pozwalająca rozświetlić pomieszczenie. Warto wybrać kolorową, z ciekawym designem dla dziecka. W holu poleca się lampę, która oświetli dłuższą ścianę. Warto wybrać sklep, który oferuje szeroką ofertę lamp zarówno podłogowych jak i plafonów. Godnym polecenia jest https://www.lights.com.pl/.

Lampy podłogowe – co wziąć pod uwagę?

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzai lamp podłogowych. Warto wziąć pod uwagę design, aby lampa pasowała stylem do wnętrza. Do wyboru mamy tutaj w stylu retro, klasyczne, skandynawskie czy industrialne. Ważnym punktem jest także możliwość manewrowania kloszem. Jeśli potrzebujemy lampy, aby oświetlić więcej miejsc, przyda się wersja z regulowanym ramieniem. Do wyboru są także z jedną lub podwójną liczbą kloszy, pozwalając oświetlić większy obszar. Ważnym aspektem jest przepuszczalność światła, tutaj możemy wybrać klosz transparentny lub metalowy, a także z odsłoniętą żarówką. Na rynku dostępne są także nowoczesne lampy LED, które pomagają zaoszczędzić pobór energii. Szukając lampy, warto wybrać sklep z szeroką ofertą w dobrej cenie. Lampy podłogowe w Pstryk wyróżniają się na rynku, oferując dobre marki w korzystnej cenie.  

Plafon czy żyrandol?

Plafony to lampy przylegające bezpośrednio do sufitu, które były popularne w latach 50 ubiegłego wieku. Sprawdzają się idealnie, gdzie nie można umieścić żyrandola, czy w pomieszczeniach niższych niż 3 metry. Są niewidoczne i nie przytłaczają swoją formą, nie zmniejszając przestrzeni. Plafony w ofercie Lights są różnorodne i sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, nadając przyjemne oświetlenie.

Informacja prawna