Zamrażarka szufladowa – dla smakoszy i preppersów

Pomimo popularności pizzy na telefon, sztuka gotowania nie zanikła. Smakosze i kucharze-pasjonaci wiedzą, że trudno zdobyć naprawdę smaczny kawałek mięsa. Tylko jak ją potem najlepiej przechować? Zamrażarka szufladowa pozwoli Ci zamrozić i trzymać pod ręką ulubione kąski przez wiele miesięcy. Bo chłód, w przeciwieństwie do soli, dymu czy procesu kiszenia, nie zmienia smaku.

Zamrażarki szufladowe pomieszczą zapasy na najbliższe pół roku

Na hasło „zamrażarka” najpewniej przychodzi Ci do głowy ta część lodówki, w której zamrażasz kostki lodu. Najczęściej mieści się w niej od jednej do trzech szuflad. Poza ustawieniem temperatury i okazjonalnym oskrobaniem z lodu niewiele się przy niej robi. Z kolei zamrażarki szufladowe mogą mierzyć nawet 190 centymetrów wysokości i mieć do 260 litrów pojemności. Z całą pewnością nie można więc nazwać ich  po prostu dodatkiem do lodówki.

W przeciwieństwie do podobnych urządzeń, które pamiętasz z dzieciństwa, nowoczesne zamrażarki stanowią przykład wzornictwa i estetyki. Nie przypominają już ponurych prostopadłościanów pomalowanych białą emalią. Zamrażarka szufladowa XXI wieku jest wysoka, smukła, a z zewnątrz została pokryta schludną powierzchnią ze stali nierdzewnej. Taki sprzęt AGD nie będzie odstawał od eleganckiego wnętrza. Przykładowe egzemplarze znajdziesz na www.neo24.pl/duzeagd/lodowki/zamrazarki/zamrazarkiszufladowe.html.

Zamrażarka szufladowa ma być przede wszystkim funkcjonalna

Nowoczesne zamrażarki są także naszpikowane technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami. Najlepszym przykładem różnicy między nowymi i starymi zamrażalnikami jest oświetlenie. Wcześniej tę rolę odgrywała pojedyncza żarówka żarowa świecąca przydymionym, żółtawym światłem. Teraz wnętrza tych urządzeń oświetlają diody LED, dające chłodny, biały blask. Nie dają ciepła, zużywają mniej prądu i sprawiają, że mrożone przysmaki wyglądają apetycznie i zdrowo.

Jednak ładne oświetlenie to nie wszystko. Zdecydowana większość nowoczesnych zamrażalników została wyposażona w funkcję No Frost. Dzięki temu na produktach spożywczych nie osadza się szron. W ten sposób temu Twoje przysmaki zachowają apetyczną formę i wartości odżywcze. Niektóre modele zostały wyposażone w funkcję „Super mrożenie”. Dzięki niej urządzenie potrafi w krótkim czasie znacząco obniżyć temperaturę wnętrza i zamrozić przechowywane produkty spożywcze.

Innym udogodnieniem, z którego warto korzystać, jest Alarm Podwyższonej Temperatury. Ten sprawia, że zamrażalnik cały czas monitoruje panujące w środku warunki i w razie potrzeby zasygnalizuje usterkę urządzenia. To oczywiście nie wszystkie funkcje, jakimi może pochwalić się zamrażarka. Dlatego przed zakupem warto poświęcić chwilę i zastanowić się, które innowacyjne rozwiązania mogą Ci pomóc w przechowywaniu jedzenia.

 

Informacja prawna