Profesjonalna narzędziownia jako kluczowy element nowoczesnego zakładu oferującego produkcję seryjną

Zakłady, w których odbywa się produkcja seryjna na zamówienie, powinny dysponować odpowiednim zapleczem technologicznym. Twoja oferta nie będzie konkurencyjna ani nawet ciekawa, o ile nie zaproponujesz swoim klientom dostępu do profesjonalnej narzędziowni. Jak powinna być ona wyposażona? Na czym polega obróbka CNC w takim miejscu? Wyjaśniamy!

Produkcja seryjna, bez względu na to, w jakiej branży się odbywa, wymaga korzystania z profesjonalnych maszyn. Odpowiednio zaprojektowany i wyposażony park maszynowy to podstawa dla wydajnej obróbki CNC, która cechuje się wysoką powtarzalnością i precyzją.

Projektowanie i realizacja – kompleksowa obsługa w narzędziowni

Zaplecze technologiczne w miejscach zajmujących się obróbką CNC powinno uwzględniać:

  • pracownię projektową,
  • nowoczesną narzędziownię.

Dzięki takiemu zapleczu możliwe jest modelowanie 3D, a następnie obróbka metodą wtryskiwania na przygotowanej uprzednio formie. Zaletą współpracy z profesjonalistami jest to, że przebiega ona kompleksowo – od projektu do wykonania, po drodze uwzględniając też ewentualne poprawki. Koniecznie dowiedz się, jak wybrany przez Ciebie zleceniobiorca podchodzi do tematu. Więcej o produkcji z tworzyw przeczytasz na stronie https://sigern.pl/produkcja-z-tworzyw/. Jeżeli współpracuje z podwykonawcami, musisz liczyć się z wyższym kosztem usługi, jak również dłuższym terminem realizacji.

Produkcja – samodzielnie czy outsourcing?

Masz pomysł, wiesz, co chcesz uzyskać, jakie parametry ma mieć Twój produkt, ale nie jesteś pewien, jak wziąć się za jego wykonanie? Do wyboru masz produkcję samodzielną lub outsourcing usług. Znacznie bardziej popularna jest druga opcja, która polega na zleceniu wykonawstwa firmie zewnętrznej. Dlaczego jest to tak korzystne? Liczy się głównie oszczędność czasu, ale też pieniędzy. Nie da się ukryć, że wyposażenie własnej narzędziowni wiąże się z wysokim kosztem inwestycji. Frezarki, tokarki, szlifierki czy przecinarki – one wszystkie potrzebują sporo miejsca, aby mogły działać bez przeszkód. Od skrawania małych fragmentów aż po kształtowanie części elementów i nadawanie im pożądanych kształtów – wszystkim zajmie się dla Ciebie wyspecjalizowane przedsiębiorstwo.

Nie sposób nie wspomnieć o pracownikach, którzy obsługują maszyny. Zajmują się oni także opracowywaniem projektów i dobieraniem najlepszych metod. Wymaga to od nich wiedzy technicznej, doświadczenia oraz zaangażowania.

Informacja prawna