Piekarnik do nowoczesnej kuchni – O co warto zadbać?

Nowoczesne piekarniki dla nowoczesnej kuchni

Bardzo trudno jest sobie wyobrazić współczesną kuchnię bez piekarnika, jednak nie ma się co dziwić, w końcu jest on jej standardowym wyposażeniem. Praktyczne rozwiązania jakie daje piekarnik pozwala na wygodne pieczenie każdej potrawy i rodzaju ciasta, którymi zachwycają się domownicy. Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to miejsce, w którym piekarnik stanowi jej serce. Ogromny wybór piekarników pozwoli dostosować model do preferencji i upodobań jego użytkowników.

Nowoczesne piekarniki od Solgaz to przede wszystkim piekarniki elektryczne oraz piekarniki do zabudowy, których funkcjonalność nie ma sobie równych. Wysoki poziom bezpieczeństwa, który cechuje tego typu urządzenia pozwala na przygotowanie imponującej ilości dań w maksymalnie krótkim czasie. Piekarniki marki Solgaz to niezwykle stylowe i minimalistyczne sprzęty, które idealnie odnajdą się zarówno w klasycznej, nowoczesnej jak i rustykalnej kuchni.

Piekarniki elektryczne – praktyczne i stylowe

Jeśli zależy Ci na wszechstronności wybierz piekarnik elektryczny z  funkcją pieczenia na parze, dzięki któremu każde danie będzie zdrowsze i smaczniejsze. Model piekarnika Eko zapewnia jego czyszczenie bez użycia jakiejkolwiek chemii wykorzystując czyszczenie parowe, z kolei piekarni duo pozwala na pieczenie dwóch potraw jednocześnie na różnych poziomach i temperaturach. Piekarnik do zabudowy jest urządzeniem, dla wszystkich miłośników kulinarnych eksperymentów. Model kompaktowy piekarnika 3 w 1- w zaawansowany sposób łączy funkcję mikrofali i parowara, który piecze za pomocą pary wodnej. 

Dobry piekarnik elektryczny do zabudowy to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na jednolitej, dopasowanej zabudowie kuchni, bez elementów piekarnika wolnostojącego. Niezwykle uniwersalna kolorystyka piekarników daje wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu urządzenie zawsze będzie prezentować się stylowo.

O czym należy pamiętać wybierając piekarnik?

 Jeśli chcesz się pożegnać ze swoim starym piekarnikiem zadbaj o to, by nowy była jak najbardziej nowoczesny, wygodny i praktyczny. Aby piekarnik był funkcjonalny powinien posiadać czytelny wyświetlacz LCD, katalizator zapachu (neutralizujący zapach spalenizny), czyszczenie katalityczne oraz klasę energetyczną A. Jeśli w Twoim domu przebywają dzieci idealnym będzie piekarnik ze szklanymi drzwiczkami, które zabezpieczają front piekarnika przed nagrzaniem, dzięki czemu jest zawsze chłodny.

Piekarnik gwarantujący równomierne pieczenie

Najnowocześniejsze piekarniki firmy Solgaz wyposażone zostały w dotykowy panel sterowania. Za jednym dotknięciem palca ustawisz intersujące Cię funkcje. Nowoczesne piekarniki posiadają timer, a także opcję błyskawicznego nagrzewania. Modele z kamerą umożliwiają podgląd potrawy bez otwierania drzwiczek. Piekarniki od Solgaz charakteryzują się poziomem efektywności energetycznej A, która oznacza mniejsze zużycie energii a także odczuwalne obniżenie wysokości rachunków za energię elektryczną.

Piekarnik wyposażony w termoobieg zapewnia rozprowadzenie gorącego powietrza po całej komorze piekarnika, dzięki czemu potrawy są równomiernie upieczone. Elegancka, minimalistyczna stylistyka cechująca piekarniki Solgaz dopasuje się do każdego stylu panującego w mieszkaniu. W zależności od Twoich upodobań będziesz mógł dopasować wymiar sprzętu do wybranej przestrzeni, w której ma się znaleźć. Piekarnik może być zabudowany pod płytą grzewczą a także w słupku, aby zapewnić komfortowe użytkowanie na wysokości Twoich ramion.

Informacja prawna