Dom z otwartą kuchnią w ramach części dziennej – zobacz projekty z takim rozwiązaniem!

Dom z otwartą kuchnią w ramach części dziennej

Otwarte przestrzenie mieszkalne z funkcjonalnym podziałem na część wypoczynkową, jadalnianą oraz kuchenną to układy, które cieszą się dużą popularnością Inwestorów. Strefa dzienna z otwartą kuchnią jest rozwiązaniem, które podkreśla charakter wnętrza i wizualnie dodaje mu przestronności, idealnie sprawdza się więc także w mniejszych domach. Planując budowę i poszukując projektów, które spełniają różne upodobania estetyczne i założenia funkcjonalne, także w zakresie rozwiązań w ramach otwartej strefy dziennej, warto poznać bliżej kolekcję Pracowni ARCHON+.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych ARCHON+ stanowią bardzo różnorodną ofertę, która umożliwia swobodny wybór najlepszych propozycji, odpowiadających indywidualnym potrzebom przyszłych użytkowników. Biorąc pod uwagę rozwiązania funkcjonalne w ramach strefy dziennej, wybór jest bardzo szeroki, a atuty i możliwości aranżacyjne otwartych przestrzeni można odkryć, przeglądając także prezentowane wraz z projektami ARCHON+ wizualizacje wnętrz. W tym artykule przedstawiamy kilka wybranych propozycji.

dom_w_szyszkowcach_3

„Dom w szyszkowcach 3”

Połączenie nowoczesnej estetyki z funkcjonalnością i komfortem to kwintesencja projektu „Dom w Szyszkowcach 3”. Patrząc na tę bryłę z poddaszem użytkowym, uwagę zwraca wspaniała strefa wypoczynkowa z efektowną pergolą oraz imponujących rozmiarów przeszklenia. Dzięki nim dom prezentuje się niezwykle efektownie, a strefa dzienna zyskała wspaniały detal dekoracyjny. Główną rolę w otwartej przestrzeni pełni wielofunkcyjny półwysep, który jednocześnie umownie wyznacza granicę kuchni. Jest obszerny i z powodzeniem można go zaaranżować w formie wszechstronnej strefy do pracy, która mieści blat roboczy, zlewozmywak, a także wygodne dodatkowe miejsce do spożywania posiłków. Od strony jadalni przy barku śniadaniowym można ustawić hokery, by wygodnie usiąść i wypić poranną kawę. W ramach parteru mieszkańcy mają do dyspozycji także zaciszny gabinet, a na poddaszu trzy sypialnie, dwie garderoby, łazienkę i pralnię.

dom_w_malinowkach_14

Dom w malinówkach 14 (E) OZE”

To prosty i ekonomiczny w budowie projekt domu z poddaszem użytkowym, który w standardzie ma wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz pompę ciepła jako źródło ogrzewania. Wykończenie elewacji wyróżnia się nowoczesnym designem, jasny tynk dodaje bryle lekkości, a drewniana okładzina naturalnego uroku. Proponowany układ w ramach strefy dziennej to otwarta przestrzeń z czytelnie zdefiniowanymi częściami ze względu na różne funkcje. Kuchnia jest wyraźnie określona i subtelnie oddzielona poprzez zabudowę z półwyspem w formie barku śniadaniowego, połączonego z blatem roboczym. W prezentowanej aranżacji wnętrz tego domu bezpośrednio nad półwyspem znajduje się długa, nowoczesna lampa, która wieczorem zapewnia przytulną atmosferę. Przy oknie można usytuować strefę zmywania, w projekcie przewidziano także miejsce na wysoką zabudowę, a dostępna z kuchni spiżarnia gwarantuje dodatkową powierzchnię do przechowywania. Układ parteru obejmuje również wygodny gabinet, natomiast poddasze to komfortowa strefa nocna, mieszcząca trzy sypialnie, łazienkę, garderobę i pralnię.

dom_w_kosaccach_na_wiz

Dom w kosaćcach (NA)”

Interesującą propozycją wśród budynków parterowych jest zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły „Dom w kosaćcach (NA)”. Prosta bryła z dwuspadowym dachem bezokapowym oraz klimatyczną strefą tarasową prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Równie wyjątkowe jest wnętrze tej niewielkiej parterówki, zapewniające czytelny podział na część dzienną i nocną. Kuchnia została harmonijnie wkomponowana w przestrzeń dzienną, stanowiąc komfortowe miejsce do pracy z centralnie umiejscowioną wyspą. Pełni ona funkcję blatu roboczego, z którym łączy się barek śniadaniowy. Antracytowy kolor wyspy przedstawionej na wizualizacjach efektownie kontrastuje z drewnianymi frontami pozostałej zabudowy kuchennej. Program funkcji kuchennych uzupełnia przyległa spiżarnia. Strefa nocna „Domu w kosaćcach (NA)” obejmuje trzy ustawne sypialnie oraz łazienkę.

Zapraszamy na archon.pl

Informacja prawna