W jakim celu stosuje się oprawy LED?

oświetlenie led

Oprawy LED cieszą się ogromną popularnością, gdyż mają szerokie możliwości zastosowania. Funkcjonalne, wytrzymałe i energooszczędne LED-y są również niezwykle estetyczne i pasują do każdego rodzaju wnętrza. Przedstawiamy, w jakim celu stosuje się oprawy LED.

Energooszczędne LED-y jako główne oświetlenie

Zaletą oświetlenia LED jest energooszczędność, nawet o 90% większa w porównaniu do standardowych żarówek oraz 60% większa w stosunku do halogenów. Kolejny plus to żywotność 25 razy większa od klasycznej żarówki.

LED-y posiadają szeroki zakres współczynnika oddania barw CRI. Więc gdy potrzebne jest w pomieszczeniu naturalne światło, należy wybrać LED-y o jak najwyższej wartości CRI. Jest to szczególnie przydatne dla osób pracujących z kolorami, np. w pracowniach artystycznych, warsztatach lakierniczych, a nawet w łazience, w której kobiety wykonują codzienny makijaż.

Ta wyjątkowa funkcjonalność oświetlenia LED została połączona z różnorodnością opraw, które dopasują się stylistycznie do każdego wnętrza. Co można sprawdzić tu: https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/.

LED-y jako dekoracja

Przypodłogowe lub podsufitowe oprawy LED ciekawie podkreślą linię w przestrzeni. LED-y podszafkowe mogą posłużyć jako sposób na oświetlenie książek na regałach lub zestawu porcelany w witrynie. Dobrze się także sprawdzą oprawy punktowego oświetlenia do wyeksponowania kolekcji dzieł sztuki na ścianie. Przykładowe oprawy można znaleźć tu: http://gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oswietlenie-meblowe/oprawy-led.

LED-y na korytarzach i przy schodach

Oprawy LED są także bardzo praktyczne na klatkach schodowych i korytarzach. Za pomocą opraw przypodłogowych uzyska się subtelne, ale skutecznie oświetlające drogę, światło.

Istnieje także możliwość zastosowana opraw LED z oświetleniem awaryjnym jako ewakuacyjne albo zapasowe. W takiej sytuacji, system tego typu podłącza się do niezależnego źródła zasilania, które w razie awarii bądź zagrożenia oświetli drogi dla bezpiecznego i sprawnego opuszczenia budynku.

Oprawy LED na zewnątrz

Według przepisów BHP każdy przedsiębiorca jest odpowiedzialny za zainstalowanie w miejscu pracy odpowiednich lamp zewnętrznych. Najlepszym wyborem są oprawy LED. Ponieważ są wytrzymałe i energooszczędne, nadają się do oświetlania parkingów i podjazdów.

Odpowiednio dobrane oświetlenie LED przyda się również w sytuacji, gdy dana przestrzeń jest objęta monitoringiem. Zwiększają one rozpoznawalność kształtów i barw, a co za tym idzie, poprawiają bezpieczeństwo. Oprawy LED to niezwykła wygoda i funkcjonalność, połączona z ciekawym wzornictwem.

Podobne posty:

  • Dlaczego trzeba czyścić klimatyzację?Dlaczego trzeba czyścić klimatyzację? Klimatyzacja jest urządzeniem, które na celu ma obniżanie temperatury powietrza w pomieszczeniach czy pojazdach. Wiele osób zapomina jednak, że nie jest bezobsługowe. System powinien […]
  • Jaki fotel sprawdzi się w salonie?Jaki fotel sprawdzi się w salonie? Salon to miejsce, w którym koniecznie musimy zaaranżować dedykowaną strefę wypoczynku. Nie bez przesady salon nazywany jest bardzo często sercem domu i to w nim spędzamy bardzo dużo czasu […]
  • Wybór okien – nie łatwa sprawaWybór okien – nie łatwa sprawa Każdy z nas chce mieć w domu ciepło i przyjemnie. Mnóstwo z naszych czytelników ma świadomość, że nadchodząca jesień i zima w obecnym klimacie nie służy do najlżejszych, co powoduje, że […]
  • Jak tanio urządzić ogród?Jak tanio urządzić ogród? Urządzanie ogrodu pozpornie może wydawać się bardzo trudne. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że wiele zależy od tego, czy sami chcemy wszystko robić, czy jednak wynajmujemy […]
  • Krzesło brazylijskie – czy warto się na nie zdecydować?Krzesło brazylijskie – czy warto się na nie zdecydować? Wystrój wymarzonego domu lub mieszkania powinien być maksymalnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i gustu. Dlatego podczas aranżacji warto rozważyć oryginalne i mniej sztampowe […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]