W jakim celu stosuje się oprawy LED?

oświetlenie led

Oprawy LED cieszą się ogromną popularnością, gdyż mają szerokie możliwości zastosowania. Funkcjonalne, wytrzymałe i energooszczędne LED-y są również niezwykle estetyczne i pasują do każdego rodzaju wnętrza. Przedstawiamy, w jakim celu stosuje się oprawy LED.

Energooszczędne LED-y jako główne oświetlenie

Zaletą oświetlenia LED jest energooszczędność, nawet o 90% większa w porównaniu do standardowych żarówek oraz 60% większa w stosunku do halogenów. Kolejny plus to żywotność 25 razy większa od klasycznej żarówki.

LED-y posiadają szeroki zakres współczynnika oddania barw CRI. Więc gdy potrzebne jest w pomieszczeniu naturalne światło, należy wybrać LED-y o jak najwyższej wartości CRI. Jest to szczególnie przydatne dla osób pracujących z kolorami, np. w pracowniach artystycznych, warsztatach lakierniczych, a nawet w łazience, w której kobiety wykonują codzienny makijaż.

Ta wyjątkowa funkcjonalność oświetlenia LED została połączona z różnorodnością opraw, które dopasują się stylistycznie do każdego wnętrza. Co można sprawdzić tu: https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/.

LED-y jako dekoracja

Przypodłogowe lub podsufitowe oprawy LED ciekawie podkreślą linię w przestrzeni. LED-y podszafkowe mogą posłużyć jako sposób na oświetlenie książek na regałach lub zestawu porcelany w witrynie. Dobrze się także sprawdzą oprawy punktowego oświetlenia do wyeksponowania kolekcji dzieł sztuki na ścianie. Przykładowe oprawy można znaleźć tu: http://gtv.com.pl/lighting/pl/produkty/oswietlenie-meblowe/oprawy-led.

LED-y na korytarzach i przy schodach

Oprawy LED są także bardzo praktyczne na klatkach schodowych i korytarzach. Za pomocą opraw przypodłogowych uzyska się subtelne, ale skutecznie oświetlające drogę, światło.

Istnieje także możliwość zastosowana opraw LED z oświetleniem awaryjnym jako ewakuacyjne albo zapasowe. W takiej sytuacji, system tego typu podłącza się do niezależnego źródła zasilania, które w razie awarii bądź zagrożenia oświetli drogi dla bezpiecznego i sprawnego opuszczenia budynku.

Oprawy LED na zewnątrz

Według przepisów BHP każdy przedsiębiorca jest odpowiedzialny za zainstalowanie w miejscu pracy odpowiednich lamp zewnętrznych. Najlepszym wyborem są oprawy LED. Ponieważ są wytrzymałe i energooszczędne, nadają się do oświetlania parkingów i podjazdów.

Odpowiednio dobrane oświetlenie LED przyda się również w sytuacji, gdy dana przestrzeń jest objęta monitoringiem. Zwiększają one rozpoznawalność kształtów i barw, a co za tym idzie, poprawiają bezpieczeństwo. Oprawy LED to niezwykła wygoda i funkcjonalność, połączona z ciekawym wzornictwem.

Informacja prawna