Do czego wykorzystywane są podnośniki koszowe?

Aby w sprawny i bezpieczny sposób wykonać prace na wysokości, trzeba wykorzystać odpowiedni sprzęt. Dzisiaj najpowszechniej korzysta się z podnośników koszowych. Czym one są i w jakich sytuacjach znajdują zastosowanie? Wyjaśniamy!

Czym jest podnośnik koszowy?

Mowa o platformie zamontowanej na wysięgu. Najczęściej wysięg przymocowany jest do pojazdu. Dzięki temu podnośnik koszowy jest urządzeniem mobilnym. Wysięg przeważnie posiada zasięg od 1-2 do nawet 8-9 metrów. Niektóre podnośniki sięgają na wysokość kilkunastu metrów. Tym samym jest to sprzęt uniwersalny, który sprawdzi się przy bardzo wielu, różnorodnych pracach na wysokości.

Najczęstsze zastosowanie podnośników

Zasadniczo na wynajem podnośników koszowych można zdecydować się zawsze, gdy konieczne jest przeprowadzenie jakiś prac na wysokości. Sprawdzają się one na przykład podczas mycia okien na wyższych piętrach. Ponadto często wykorzystuje się je podczas odśnieżania dachów. Podnośnik koszowy to także najlepsze rozwiązanie podczas montażu banerów reklamowych. W powyższych sytuacjach podnośniki to dobra opcja, jednak można je zastąpić innymi metodami. Natomiast są przypadki, w których podnośniki koszowe są wręcz niezastąpione. Mowa o wszelkich sytuacjach, w których:

  • dostęp do obiektu jest ograniczony,
  • istotne jest szybkie wykonanie prac,
  • należy wykonać wiele prac w różnych miejscach.

Usługa polegająca na wynajmie podnośników często znajduje zastosowanie w przypadku potrzeby ścięcia gałęzi czy też przycięcia korony drzewa. Zwłaszcza w przypadkach, gdy drzewo rośnie nieopodal innych obiektów, na przykład ścian budynków. W takich okolicznościach, gdy dostęp jest ograniczony, rozłożenie rusztowania nie jest możliwe. Nie jest ono wskazane również wtedy, kiedy czas na wykonanie prac jest krótki. Skorzystanie z podnośnika koszowego zajmuje mniej czasu. Jak wspomniano wysięg jest przymocowany do pojazdu, zatem w krótkim czasie można go przetransportować w inne miejsce. Dlatego właśnie wynajem podnośników koszowych to dobry pomysł w sytuacjach, gdy trzeba wykonać kilka prac na wysokości, w różnych lokalizacjach.

Dowiedz się więcej: wynajem podnośników Warszawa

Informacja prawna