Planujesz remont? Chcesz odświeżyć mieszkanie lub biuro? Zainspiruj się najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz

Rok 2020 przynosi nam wiele interesujących inspiracji wnętrzarskich. Projektanci nie próżnują i dostarczają propozycji, z których z łatwością możemy wybrać coś dla domu, biura, a także prowadzonej kawiarni, czy restauracji. Niezależnie od tego, jakie wnętrze chcesz odmienić na wiosnę, sprawdź najświeższe trendy w aranżacji i przekonaj się, co będzie modne w kolejnych miesiącach.

Etniczne wzory, kontrasty, wyraziste formy

Projekty inspirowane kulturą Afryki, etniczne wzory, wyraziste tekstury i kontrasty – to właśnie te elementy stanowią kluczowy akcent najświeższych propozycji wnętrzarskich. Taki trend zauważalny jest zarówno w perspektywie dodatków oraz detali (możesz śmiało sięgnąć np. po poduszki, koce, narzuty oraz wszelkie tekstylia w etniczne wzory, które wprowadzą do wnętrza nieco egzotycznego charakteru), jak i konkretnych mebli i poszczególnych elementów wyposażenia. W tym drugim przypadku świetną propozycję stanowią m.in. designerskie krzesła i fotele, np. z tapicerką wykonaną z patchworkowego materiału łączącego wyraziste kolory oraz wzory. Krzesła i inne propozycje idealnie wpisujące się w obowiązujący w 2020 roku trend znaleźliśmy na vokato.com.

Kolory ziemi

Ten trend łączy się bezpośrednio z inspiracjami nawiązującymi do kultury Afryki, jednak śmiało możesz sięgnąć po kolory ziemi niezależnie od stylu, w jakim chcesz przeprowadzić metamorfozę wybranego wnętrza. W roku 2020 najmodniejsze będą ciepłe, przytulnie odcienie nude, brązy i zielenie. Prawdziwym hitem z pewnością okażą się meble, dodatki i tekstylia w odcieniach koralowym i piaskowym. Kolory zmieni idealnie sprawdzą się na ścianach i podłogach tworząc atmosferę ciepła i przytulności. Dla przełamania takiego efektu możesz sięgnąć po równie modny mocny granat i butelkową zieleń, a nawet neo mint – neonowy odcień zieleni, idealnie komponujący się z barwami ciepłymi.

Jeszcze bliżej natury, czyli biofilia

Biofilia to trend wnętrzarski, który wprowadza do wnętrz jeszcze więcej naturalnej zieleni. Jeśli lubisz przebywać w otoczeniu roślin, to z pewnością dla Ciebie dobra wiadomość. Dodatkowo zieleń w domy, czy miejscu pracy pozytywnie wpływa na nasz nastrój i samopoczucie.

W aranżacji wnętrz absolutnym hitem 2020 jest połączenie żywych roślin z wzorami inspirowanymi lasem lub tropikalną dżunglą, wcześniej obecne i znane jako trend urban jungle.

Miękki welur

Welur wydaje się być wszechobecny – zarówno na tapicerowanych meblach, jak w dodatkach. Miękki i delikatny podkreśli atmosferę przytulności, a jednocześnie doda wnętrzom nieco elegancji, a nawet szczypty luksusu. Welurowe obicia krzeseł i foteli najlepiej prezentują się w mocniejszych, bardziej wyrazistych odcieniach, np. we wspomnianym już granacie, czy butelkowej zieleni. Takie meble stanowić będą doskonały akcent na tle ciepłej ściany, czy dywanu w odcieniach nude.

Dodaj komentarz

Informacja prawna