Aranżacja jadalni w stylu klasycznym

Obecny trend projektowy uwzględnia połączenie trzech funkcjonalnych pomieszczeń na jednej otwartej przestrzeni. Bardzo często można więc spotkać jadalnię, salon i kuchnię ze sobą połączone. Aranżacja jadalni w tym jest kluczowym zadaniem, gdyż bardzo często pełni funkcję „łącznika” między miejscem odpoczynku a tym, gdzie przygotowywane są posiłki. Należy jednak pamiętać, że bazą wyjściową powinien być salon, którego styl także musi się znaleźć w jadalni i kuchni.

Najczęściej wybierany jest więc klasyczny wystrój wnętrza, gdyż najłatwiej go urządzić.

  1. Aranżacja jadalni – wybierz odpowiednie krzesła
  2. Jaki stół do jadalni w stylu klasycznym?
  3. Jakie dodatki do aranżacji klasycznej jadalni?

Aranżacja jadalni – wybierz odpowiednie krzesła

W jadalni niezaprzeczalnie główną rolę odgrywa stół, jednak nie byłoby możliwe spożywanie posiłków przy nim bez odpowiednich krzeseł, które bardzo często są w zestawach meblowych, jednak wielu szuka alternatyw. Dlatego też w pierwszej kolejności skupiamy się tutaj na siedziskach. Oczywiście najważniejsze, aby pasowały one do stołu, jednak nie sam wygląd jest najważniejszy.

(Sprawdź ciekawe oferty Jnp Meble Nowak https://domar.pl/sklep/jnp-meble-nowak/)

Przede wszystkim dobre krzesła powinny być wygodne, a więc nie bez znaczenia jest tutaj wybór materiału. Miękka poduszka, czy twarda deska? Spożywanie posiłków powinno także być komfortowe pod względem wysokości siedzenia w stosunku do stołu. Jeśli będzie za duże, ciężko będzie pod niego schować nogi. Dodatkowo nadwyrężany będzie kręgosłup przez garbienie się. Jeśli będzie za niskie – źle się będzie jadło. Wybór krzeseł powinien także być przemyślany, jeśli chodzi o ich styl. Warto więc zorientować się, jaka będzie aranżacja jadalni i salonu.

(Ekostyl – ciekawe rozwiązania meblowe – https://domar.pl/sklep/ekostyl/)

Jaki stół do jadalni w stylu klasyczny?

Aranżacja jadalni w stylu klasycznym jest bardzo powszechna ze względu na swoją prostotę. Mimo to bazuje na meblach wykonanych solidnie, rzadko z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Stół to miejsce, przy którym spędza się najwięcej czasu. Zasiada się do niego do wspólnego obiadu z rodziną, wieczornej pogawędki ze znajomymi, czy też przygotowywania większej ilości dań.

(Swalen Swarzędz – https://domar.pl/sklep/swalen/)

W stylu klasycznym idealnie odnajdują się stoły z litego drewna, solidnie osadzone na czterech nogach. Wybór odpowiedniego koloru jest kwestią indywidualną, aczkolwiek obecny trend wskazuje na naturalne barwy. Widoczne słoje na blacie to oczywiście wartość dodatnia do aranżacji jadalni. Trzeba się jednak liczyć, że modele z drewna mają także swoją cenę. Jako zamienniki można znaleźć stoły klasyczne z blatem wykonanym z płyty MDF. Trzeba jednak wiedzieć, że ich wytrzymałość jest znacznie niższa, choć mogą wyglądać bardzo efektownie.

Dobór stołu powinien być uwarunkowany liczbą osób, które będą spożywać przy nim posiłki. Im więcej domowników, tym większa powierzchnia blatu. Ponadto powinna być brana pod uwagę jeszcze jego wysokość, aby każdy mógł się przy nim wygodnie rozsiąść.

Jakie dodatki do aranżacji klasycznej jadalni?

Jadalnia to miejsce rodzinne, a więc warto wyposażyć je w odpowiednie dodatki, które jeszcze bardziej umilą czas w niej spędzany. Idealnie pasować będą zdjęcia czy pamiątki ze wspólnych wyjazdów. Można je zawiesić na ścianach, jak również postawić w ozdobnej ramce.

Rośliny i kwiaty na stole dodadzą z pewnością uroku całej aranżacji, a na stole powinien znaleźć się ozdobny obrus. W klasycznej jadalni odnajdzie się bardzo dobrze także lustro i dekoracyjne wazony. Przytulnego charakteru jadalni nadadzą z pewnością wysokiej jakości dywany, zasłony, a także wzorzysta zasłona.

Podobne posty:

  • Lustro łazienkowe – jak je wybrać, by zaspokajało potrzeby domowników?Lustro łazienkowe – jak je wybrać, by zaspokajało potrzeby domowników? Wbrew pozorom, zakup lustra łazienkowego wcale nie należy do najprostszych. Wynika to bowiem z faktu, iż każdy z domowników posiada różne potrzeby i różne oczekiwania nie tylko względem […]
  • Jak urządzić małą łazienkę?Jak urządzić małą łazienkę? Urządzenie niewielkiej łazienki tak, by była funkcjonalna, a zarazem sprawiała wrażenie przestronnej, nie jest łatwym zadaniem. Boryka się z nim większość osób aranżujących wnętrza w […]
  • Suwmiarka jako narzędzie pomiaroweSuwmiarka jako narzędzie pomiarowe Suwmiarka to podstawowy przyrząd pomiarowy, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę w zakładzie przemysłowym, fabryce, czy nawet w domowym warsztacie. Narzędzie to pozwala na dokonanie […]
  • Jak dbać o porządek podczas remontu?Jak dbać o porządek podczas remontu? Każdy, kto planuje duży remont, gruntowną przebudowę domu lub mieszkania czy też prace rozbiórkowe, powinien zadbać nie tylko o to, by wszelkie prace odbyły się bezpiecznie, zgodnie z […]
  • Czym jest blacha trapezowa?Czym jest blacha trapezowa? Decydując się na wymianę dachu, warto poznać bliżej dostępne materiały, które sprawdzą się jako zastępstwo dla starego pokrycia dachowego. Nie każdy z nas wie także, jak wyglądają związane […]
Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz