Możliwości technologiczne w ogrodach zimowych

Spodobały Ci się ogrody zimowe i chciałbyś stworzyć taki na swoim tarasie? Pewnie zastanawiasz się, jakie rozwiązania technologiczne są dostępne i które z nich powinieneś wybrać do swojego domu. Postaramy się pokrótce przedstawić Ci kilka najważniejszych spośród nich.

Systemy aluminiowe

Pierwsze, na czym należy się skoncentrować, to systemy nośne, które podtrzymują przeszklenia i tworzą swoisty stelaż zamykający ogród zimowy. Jedna z najpopularniejszych technologii, jaka jest wykorzystywana podczas ich budowy, to profile z aluminium. Czołowy producent ogrodów zimowych dokłada wszelkich starań, aby odznaczały się one wysoką odpornością, dzięki czemu mogą posłużyć do wykonania dużych przeszkleń, idealnie wpisujących się w najnowsze trendy. Dużym zainteresowaniem cieszy się trójkomorowy system imperial, który został wzbogacony o wkładki termiczne i uszczelki, dzięki czemu nawet największe powierzchnie odznaczają się wysokim współczynnikiem przenikalności cieplnej. W efekcie system ten pozwala na zbudowanie ciepłego ogrodu zimowego, który w połączeniu z szybami SunEnergy jest zarówno energooszczędny, jak i wysoce ekologiczny.

Systemy PCV

Alternatywą dla aluminiowych profili są stelaże wykonane z PCV. Wytrzymałe i mocne materiały sztuczne charakteryzują się niezwykle korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła i doskonale służą budowaniu bardzo ciepłych ogrodów zimowych. Co więcej, odznaczają się one wieloma różnorodnymi modelami i elementami, dzięki którym można stworzyć wyszukane konstrukcje. Są one udogodnieniem zwłaszcza dla osób, które w swoich domach posiadają tarasy o nietypowych kształtach. Ogromną zaletą stolarki z PCV jest także jej uniwersalny wygląd i wiele możliwości kolorystycznych, które oferuje. Dzięki temu stelaż ogrodu zimowego może zostać z łatwością dopasowany do pozostałych elementów stolarki okiennej i drzwiowej.

Dach poliwęglanowy

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w zakresie pokrycia dachu ogrodu zimowego jest poliwęglan. Płyty z tego materiału są wysoce odporne na zarysowania czy wpływ warunków atmosferycznych. Dużą zaletą dachów z poliwęglanu jest także powolne oddawanie ciepła. Dzięki temu gwarantują one, że cały ogród zimowy będzie miał wysoką, przyjemną temperaturę, a jego ogrzewanie będzie łatwe i mało kosztowne. To także zaleta dla roślin, które się w nim znajdą, gdyż nie będą narażone na wychłodzenie.

Informacja prawna