Dlaczego warto zdecydować się na zakup miniżurawia?

W Polsce stale rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne urządzenia i maszyny, które poprawiają komfort pracy poprzez zwiększenie wydajności oraz szybkości. Miniżurawie, ze względu na swoje gabaryty, to dźwigi pomocne na małych budowach.

Zalety miniżurawi

Miniżurawie mają stosunkowo niewielkie rozmiary, pozwalające na wygodne operowanie przy tworzeniu konstrukcji szklanych, metalowych, stalowych, a także przy budowie maszyn i urządzeń oraz w trakcie prac montażowych. Idealnie sprawdzą się nawet przy pracy na dachach i w tunelach. Doskonale nadają się zarówno do użytkowania na zewnątrz, jak i wewnątrz, bez problemu przejadą przez drzwi. Miniżurawie mają często podwozie gąsienicowe, które pozwala na wygodne przemieszczanie się dźwigu po terenie. Urządzenia bez gąsienic muszą być transportowane własnymi środkami, na przykład przyczepką, minilawetą lub wózkiem widłowym. Miniżurawie mogą być zasilane spalinowo lub elektrycznie. Każde z tych urządzeń jest wyposażone w niezbędny układ antyprzeciążeniowy. W celu zachowania bezpieczeństwa oraz stabilności, szczególnie podczas podnoszenia przez dźwig ciężkich konstrukcji i operowania nimi w poziomie, żurawie mają podpory zapewniające równowagę. Ramię żurawia, poruszające się w różnych płaszczyznach, umożliwia wykonywanie rozmaitych prac montażowych nawet w trudno dostępnych miejscach – pod balkonami czy zadaszeniami. Ze względu na niewielkie gabaryty, w porównaniu z klasycznym żurawiem samochodowym, miniżurawie świetnie sprawdzą się na mniejszych placach budowy, bez problemu dostaną się tam, gdzie znajdują się wąskie przejścia. Mały nacisk na podłoże daje możliwość operowania na nierówno ukształtowanym terenie oraz wjechanie do większej windy towarowej. Wybierając kompaktowy miniżuraw dla swojej firmy, należy zwrócić uwagę na to, czy ma on szeroki kąt obrotu oraz wystarczający zasięg w pionie i w poziomie. Ważny jest też maksymalny udźwig. Zakup urządzenia o odpowiednich parametrach będzie gwarancją wygodnego użytkowania.

Dlaczego warto kupić miniżurawia?

Miniżuraw ma wiele zastosowań. Jest to sprzęt zwiększający komfort i szybkość pracy w klasycznym budownictwie, podczas wszelkiego rodzaju prac montażowych i demontażowych, a także przy pracach wyburzeniowych i przy przezbrojeniach maszyn. Na ich zakup mogą zdecydować się firmy, których działalność bazuje na zleceniach przy mniejszych budowach, gdzie taki sprzęt zwiększy wydajność i przyspieszy wykonywanie zadań. Inwestycja w miniżurawia o świetnym stosunku ceny do jakości zwróci się po pewnym czasie, ponieważ tego typu solidny sprzęt posłuży przez wiele lat i przyczyni się do zwiększenia efektywności. Przy stałym użytkowaniu zakup miniżurawia będzie bardziej opłacalny od wynajmu. Miniżurawie są więc maszynami, w które warto zainwestować.

Informacja prawna