Podtynkowy stelaż do wc – jakie rozwiązanie warto wybrać?

We współczesnych, w większości nowocześnie urządzonych łazienkach zdecydowanie królują podwieszane miski wc. Do ich prawidłowego montażu niezbędny jest zakup nie tylko samego sedesu, ale także dedykowanego mu stelaża, który zapewni wybranemu rozwiązaniu właściwą funkcjonalność. Stelaż do wc, miska ustępowa oraz przycisk do spłukiwania wody to jedne z najważniejszych elementów, które znajdują się w każdej nowoczesnej łazience.

Stelaż do wc i jego rodzaje – jakie rozwiązania mamy do wyboru?

Stelaż do wc występuje w dwóch podstawowych wariantach – do zabudowy lekkiej oraz ciężkiej, a jego rolą jest zapewnienie wc podwieszanemu pełnej funkcjonalności. To właśnie w stelażu umieszczone są przyłącza wody i spłuczka, a jego zabudowana konstrukcja pozwala na estetyczne ukrycie tych elementów oraz uzyskanie schludnego, estetycznego i minimalistycznego efektu wizualnego. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie stelaże do wc przeznaczone do zabudowy lekkiej. Są one stosunkowo łatwe w montażu oraz mogą zostać umieszczone w praktycznie każdej łazience.

Stelaż do wc do zabudowy lekkiej składa się z ramy mocowanej do podłogi i ściany oraz zbiornika spłukującego. Wymaga dodatkowego zabudowania profilami i płytami kartonowo-gipsowymi. Można zabudować stelaż w taki sposób, aby u góry utworzyć praktyczną półkę na drobne akcesoria łazienkowe lub ozdoby, ewentualnie stworzyć zabudowę całej ściany tworząc jednolitą płaską powierzchnię, bez wystających elementów zabudowy. Poszczególne elementy najkorzystniej kupować w zestawie, w którym oprócz samego stelaża dostępna będzie także miska wc oraz deska. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj bardziej opłacalne pod względem ekonomicznym, a wszystkie wchodzące w jego skład elementy idealnie do siebie dopasowane.

Stelaż do wc – nowoczesne propozycje marki Roca

Szeroki wybór nowoczesnych, wysokofunkcjonalnych i niezawodnych stelaży do wc znajduje się w ofercie marki Roca. Poszukując idealnego dla siebie rozwiązania, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na zestaw podtynkowy Duplo One, w którego skład wchodzi stelaż do wc, miska wc podwieszana rimless oraz deska wolonoopadająca Slim. Miski wc występują w różnych wariantach i kształtach, co pozwala na idealne dopasowanie ich estetyki do osobistych preferencji oraz pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Specjalna, bezkołnierzowa konstrukcja rimless ułatwia natomiast codzienne czyszczenie miski oraz gwarantuje wysoki komfort jej użytkowania.

Zestawy podtynkowe, aby były w pełni funkcjonalne, wymagają doboru odpowiedniego przycisku do spłukiwania. Zestaw Duplo One jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi przyciskami spłukującymi z oferty Roca o tej samej nazwie, wśród których na szczególną uwagę zasługują nowoczesne rozwiązania – higieniczne i wygodne w obsłudze przyciski bezdotykowe EP 1 i EP 2. Te elektroniczne rozwiązania nie wymagają dotykania ich powierzchni podczas spłukiwania wody, przez co gwarantują wysoką higienę użytkowania oraz ochronę zdrowia na najwyższym poziomie, co w dzisiejszych czasach z pewnością doceni każda świadoma osoba.

Informacja prawna