Jak zmierzyć okno pod plisy okienne?

Interesują Cię plisy okienne na wymiar? Jak zmierzyć okno pod plisy okienne? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem.

  1. Jak zmierzyć okno pod rolety plisowane?
  2. Dlaczego ważne jest prawidłowe zmierzenie okna pod plisy okienne?
  3. Czy warto kupować plisy okienne na wymiar?

Plisy okienne cieszą się aktualnie sporą popularnością między innymi z tego względu, że skutecznie chronią wnętrza przed promieniami słonecznymi i jednocześnie gwarantują swego rodzaju poczucie prywatności. Oprócz tego pełnią jeszcze funkcję dekoracyjną, podkreślając świetnie każdą aranżację wnętrza. Ze względu na swoją uniwersalność doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Jak zmierzyć okno pod rolety plisowane i dlaczego w ogóle warto kupować plisy okienne na wymiar? Na pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie.  

Jak zmierzyć okno pod rolety plisowane?

Jak poprawnie zmierzyć okno pod rolety plisowane? Na początku należy zmierzyć szerokość i długość szyby, przykładając miarkę do uszczelki znajdującej się między nią a ramą stolarki okiennej. Do wymiarów, które należy podać firmie zajmującej się sprzedażą rolet plisowanych na wymiar, trzeba dopisać również szerokość samej uszczelki. I właściwie tylko te dwa wymiary będą potrzebne do zamówienia rolet plisowanych. 

Kiedy już podasz wymiary, możesz wybrać tkaninę, która najbardziej pasuje do aranżacji Twojego wnętrza oraz kolor mechanizmu. Klienci do wyboru mają także różne sposoby montażu plisy okiennej. Jeśli interesują Cię dobrej jakości plisy okienne na wymiar, koniecznie sprawdź ofertę na stronie https://familyrollo.pl/rolety-plisowane/rolety-plisowane-na-wymiar, na której dostępne są przeróżne rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Nie zwlekaj i zapoznaj się z asortymentem już teraz, wybierz optymalne rolety plisowane i złóż zamówienie. 

Plisy okienne na wymiar doskonale sprawdzą się na dużych i nietypowych oknach. Będą również świetną opcją dla okien dachowych. Bez względu na to, na jakie okna potrzebujesz osłon okiennych, gwarantujemy, że wszystko znajdziesz w ofercie dostępnej na stronie https://familyrollo.pl/rolety-plisowane. 

Dlaczego ważne jest prawidłowe zmierzenie okna pod plisy okienne?

Dlaczego tak ważne jest, aby poprawnie zmierzyć okna pod plisy okienne? Przede wszystkim dlatego, że wyprodukowanej rolety nie sposób naprawić. Jeśli podasz producentowi niepoprawne wymiary, otrzymasz źle wykonaną roletę, której ostatecznie nie zamontujesz na swoich oknach. Będziesz musiał złożyć nowe zamówienie, nie odzyskawszy wcześniej zainwestowanych w produkty pieniędzy. 

Zbyt małe rolety nie będą precyzyjnie osłaniać stolarki okiennej, za duże natomiast będą przez cały czas się marszczyć. Samo użytkowanie zbyt dużych rolet może być utrudnione lub całkiem niemożliwe.

Czy warto kupować plisy okienne na wymiar?

Zastanawiasz się, dlaczego warto kupować rolety plisowane dostępne na stronie https://familyrollo.pl na wymiar? Przede wszystkim dlatego, że wszystkie osłony na okno – bez względu na to, czy są to rolety plisowane, rolety rzymskie, żaluzje czy po prostu zasłony – idealnie dopasowują się do wielkości oraz kształtu stolarki okiennej. Produkty tego rodzaju zamawia się na wymiar szczególnie wtedy, gdy w naszym domu czy mieszkaniu mamy duże okna lub o nieregularnym kształcie. W takiej sytuacji ciężko jest znaleźć w sklepach budowlanych rolety w odpowiednim rozmiarze.

Ponadto kupując rolety plisowane na wymiar, możesz samodzielnie zdecydować, jaki kolor tkaniny będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, czy o sposobie montażu. Dostępne w sklepach budowlanych rozwiązania to z reguły gotowe do instalacji osłony okienne, których nie da się już spersonalizować. 

Do zalet rolet plisowanych na wymiar zalicza się także dużo lepszą jakość. Jest to spowodowane tym, że producenci wykorzystują odpowiednie, lepszej jakości tkaniny. Natomiast gotowe rolety wewnętrzne dostępne w sklepach budowlanych produkowane są hurtowo i sprzedawane taniej – stąd między innymi ich niższa jakość. Jeśli zależy Ci na tym, aby rolety plisowane posłużyły przez długi czas, nie decyduj się na tanie rozwiązania.

Plisy bezinwazyjne to świetne i nowoczesne rozwiązanie, którego niewątpliwą zaletą jest to, że można z niego skorzystać w łatwy sposób. W celu uzyskania pomocy w temacie plis i pewności, że będzie dobrze dobrana do własnych potrzeb, warto skontaktować się ze sprzedawcą.

Informacja prawna