Bateria podtynkowa – jak wybrać odpowiednią?

Baterie podtynkowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Na początku ich największym atutem był minimalistyczny design. Obecnie do wyboru mamy całe mnóstwo rozmaitych projektów, które mogą poszczycić się wieloma zaletami. Podtynkowa armatura to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale w bardzo wielu przypadkach także funkcjonalny wybór do każdej łazienki.

Jak działa bateria podtynkowa?

Bateria podtynkowa znacząco różni się od natynkowej. Różnicę można dostrzec przede wszystkim, jeśli chodzi o mechanizm działania. Oczywiście dostrzeżemy również różnice, które wynikają z wielkości poszczególnych podzespołów, jednak jest to sprawa drugorzędna. Mówiąc najprościej, baterie podtynkowe składają się z części podtynkowej, która jest całkowicie niewidoczna, a także z elementów sterujących, które są umieszczone natynkowo.

Jak zamontować baterię podtynkową?

W przeciwieństwie do klasycznych baterii natynkowych, wersja podtynkowa musi być zamontowana przed ułożeniem glazury. W przeciwnym razie konieczne będzie skucie glazury. Baterie podtynkowe montowane są do instalacji w podobny sposób, jak warianty natynkowe, jednak konieczne jest stosowanie innych końcówek oraz przejściówek. Jeśli chodzi o wysokość, na której montuje się oba typy baterii, nie ma tutaj różnic. Powinniśmy się jednak kierować ogólnymi wytycznymi, specyfiką armatury i specyfiki. Baterie wodospady, które podają wodę pod niższym ciśnieniem, mogą być zainstalowane niżej niż typowe wylewki z perlatorami. Ważne jednak jest to, że zaleca się, aby wylot wylewki znajdował się ok. 20 centymetrów nad górną krawędzią umywalki. W przypadku niewielkich umywalek musi być to więcej, z kolei przy największych umywalkach mniejsza wysokość nie powinna stanowić problemu.

Bateria podtynkowa – jak wybierać?

Bateria podtynkowa umywalkowa, wannowa musi być przede wszystkim wykonana z materiałów wysokiej jakości. Nie kupujemy baterii w przypadkowych sklepach, lecz tych, które oferują profesjonalne wyposażenie łazienek od cenionych producentów. Niekoniecznie najwyższa klasa musi iść w parze z wysoką ceną. Warto sprawdzać okresowe promocje, rabaty na armaturę łazienkową. Najlepsze baterie podtynkowe są wykonane z mosiądzu. Dotyczy to zarówno baterii prysznicowych, jak i umywalkowych i innych. Ma to związek z trwałością. Bateria podtynkowa nie może zostać w szybki i łatwy sposób wymieniona, stąd jej żywotność będzie kluczową kwestią podczas zakupów.

Przeważnie baterie natynkowe składają się z wielu elementów, które kompletujemy na własną rękę. Nierzadko pochodzą one od różnych producentów i są wykonane z odmiennych materiałów. W przypadku baterii podtynkowych bardzo ważne jest to, aby każdy element idealnie do siebie pasował i był najwyższej jakości. Choć możemy skompletować zestaw na własną rękę, poleca się zakup gotowych zestawów i wymianę wyłącznie zużytych elementów.

Dodaj komentarz

Informacja prawna