Na co zwracać uwagę przy wyborze przysufitowych listew karniszowych?

W każdym domu znajduje się wiele elementów dekoracyjnych. Jednym z przykładów są listwy przysufitowe, które montuje się w pomieszczeniach po to, aby skutecznie zamaskować karnisze. To bardzo estetyczne rozwiązania, które pasują do wielu różnych wnętrz, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardzo nowoczesnych. Sztukateria wewnętrzna jest polecana przez wielu projektantów wnętrz, ponieważ nadaje wnętrzom oryginalnego charakteru i niepowtarzalnego designu.

Czym kierować się przy wyborze listew karniszowych?

Listwy karniszowe to wybór bardzo ekonomiczny oraz praktyczny. Dzięki nim własnych gości można powitać w eleganckich wnętrzach, niczym się przy tym nie krępując. Najpopularniejszym rozwiązaniem w polskich wnętrzach są białe listwy, które pasują do różnych stylów aranżacyjnych, mebli oraz dodatków. Tym samym stworzenie z ich pomocą idealnej aranżacji nie jest żadnym problemem, zwłaszcza dla osób, które mają w tym zakresie nieco większe doświadczenie. Kolor listew przysufitowych jest więc bardzo ważnym kryterium, jeśli zainteresowani przechodzą do finalnego zakupu. Białe listwy będą pasować do białych sufitów oraz klasycznych wnętrz, z kolei kolorowe można dobierać do fantazyjnych mebli lub też nieszablonowych wnętrz. Zawsze ostateczny wybór należy jednak do domowników, którzy muszą wiedzieć najlepiej, w jakich wnętrzach będą czuć się swobodnie.

Kolorowe listwy przysufitowe sprawdzą się w połączeniach z kolorowymi:

  • futrynami drzwi,
  • ramami okiennymi,
  • elementami wyposażenia.

Warto wziąć to pod uwagę, gdy będzie się aranżowało własne mieszkanie. Biel występuje jednak w zdecydowanej większości mieszkań, ponieważ takie listwy karniszowe uznawane są za eleganckie, schludne oraz łatwe do zaaranżowania.

Nowoczesne listwy karniszowe – dlaczego warto je wybierać?

Ciekawą alternatywą dla wyżej wskazanych rozwiązań będą nowoczesne listwy karniszowe. To przede wszystkim takie produkty, które spełniają funkcję oświetleniową. Nie każdy lubi tak innowacyjne pomysły, jednak warto się do nich przekonać. Dzięki temu wnętrze będzie doskonale oświetlone, a karnisz idealnie przysłonięty. Oświetlenie LED nie jest zbyt drogim przedsięwzięciem, za to wiele wnętrz może na tym pomyśle skorzystać. W ten sposób buduje się niepowtarzalną atmosferę salonu lub też sypialni, zależnie od tego, gdzie takie listwy przysufitowe będą zamontowane. Jak widać do wyboru ma się coraz więcej możliwości, warto je ze sobą porównać, a na koniec dokonać odpowiedniego wyboru.

Skandynawskie wnętrza – jakie listwy przysufitowe do nich dobrać?

Obecnie coraz więcej wnętrz aranżowanych jest na styl skandynawski. Cechuje się on białym kolorem oraz obecnością naturalnego drewna. Jeśli chodzi o dobranie odpowiednich listew przysufitowych, nie można z nimi przesadzić. Lepiej zdecydować się w takim przypadku na tradycyjne rozwiązania. Idealnym wyborem będą listwy w takich samych kolorach, co sufit oraz ściany. Dzięki temu zyska się harmonię i przytulność. W stylu skandynawskim uwaga skupiana jest na detalach, dlatego nie można pozwolić sobie na wybranie pierwszych z brzegu listew, które nie będą do danych wnętrz pasować.

Listwy karniszowe profilowane – czym się wyróżniają?

Ostatnim ciekawym wyborem mogą okazać się listwy karniszowe w wersji profilowanej. Nie każdy lubi wybierać proste oraz gładkie listwy, które niczym szczególnym się nie wyróżniają. Niekiedy warto postawić na bardziej odważne propozycje. Nieregularne kształty lub też odmiana profilowana mogą przypaść do gustu wielu domownikom. Jeśli ktoś aranżuje wnętrza w oryginalny sposób, powinien zdecydować się na listwy profilowane. To idealny wybór dla kilku różnych stylów:

  • rustykalnego,
  • barokowego,
  • renesansowego.

Urządzenie pomieszczenia w podanych wyżej stylach bez listew profilowanych jest po prostu niemożliwe, dlatego nie można wzbraniać się przed takimi inwestycjami. Oczywiście poszczególne odmiany listew różnią się od siebie nie tylko kształtem oraz kolorem, ale też ceną. Warto przeanalizować wszystkie parametry i dopiero potem podjąć finalną decyzję.

Dodaj komentarz

Informacja prawna