Czym jest blacha trapezowa?

Decydując się na wymianę dachu, warto poznać bliżej dostępne materiały, które sprawdzą się jako zastępstwo dla starego pokrycia dachowego. Nie każdy z nas wie także, jak wyglądają związane z tym prace remontowe. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów i czym właściwie jest blacha trapezowa?

Prace remontowe i budowlane

Przed przystąpieniem do prac remontowych czy budowlanych, warto sprawdzić, czy nie będziemy potrzebowali dodatkowych zaświadczeń. W niektórych przypadkach, kiedy to wymiana dachu obejmuje nie tylko wymianę na nowy materiał, ale także poważniejszą rekonstrukcję bądź przebudowę, można się spodziewać, że formalności pojawi się nieco więcej. Zazwyczaj wystarczy jedynie zgłoszenie prac remontowych do Starostwa Powiatowego.

Czym jest blacha trapezowa?

Częstym pojęciem, z którym możemy spotkać się podczas wyboru materiałów, jest właśnie blacha trapezowa. Jest to falista blacha, która swoim kształtem przypomina zwykłą dachówkę. W przeciwieństwie do zwykłej blachodachówki, można ją montować zarówno na powierzchniach pochyłych, jak i płaskich. Jet też bardzo prosta w montażu.

Jej atrakcyjna cena sprawia, że klienci decydują się na nią znacznie częściej niż na dachówki ceramiczne. Na korzyść przemawia także atrakcyjna cena. To bardzo ważne, jeżeli chcemy znacząco zminimalizować budżet przeznaczony na naprawę dachu. Blacha trapezowa jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na korozję, dlatego bez problemu radzi sobie nawet z niezwykle wiele wymagającymi warunkami atmosferycznymi.

Blachodachówka – cena każdego materiału zależna jest od wybranego modelu oraz powierzchni czekającej na zagospodarowanie. Podczas zakupu warto zwrócić także uwagę na trudność montażu (w tym przypadku trzeba też doliczyć koszty instalacji) oraz czy dana opcja rzeczywiście pasuje do wybranego dachu. Należałoby ocenić, jak trudne bywają tutaj warunki atmosferyczne (m.in. czy temperatura często spada poniżej zera oraz jak często występują opady). Dokładna analiza pozwoli zminimalizować koszta i podjąć najlepszą decyzję.

Dodaj komentarz

Informacja prawna