Ponadczasowe łazienki z kamienia — dlaczego warto postawić na ten materiał wykończeniowy?

projekt łazienki z kamienia

Nie ma wątpliwości, że łazienka jest jednym z najbardziej specyficznych i wymagających pomieszczeń użytkowych w nieruchomości mieszkalnej. Trudne warunki, jakie w niej panują, sprawiają, że materiał wykończeniowy, jaki zostanie użyty w łazience, musi wykazywać pełną odporność na różnego rodzaju niekorzystne czynniki. Dowiedz się, dlaczego to łazienki z kamienia cieszą się największą popularnością i jaki kamień naturalny sprawdza się do wykończenia tego wnętrza.

Właściwości kamienia naturalnego

Kamień naturalny uznawany jest za jeden z najtrwalszych i najtwardszych materiałów wykończeniowych. W łazience sprawdza się doskonale, ponieważ jest odporny na działanie wody i wilgoci, ale też wysokich temperatur. Co więcej, kamień naturalny łatwo utrzymać w czystości, jest odporny na brud i osady z mydła. Warto również dodać, że kamień naturalny nie ulega zarysowaniom, nie pęka, nie ściera się, nie wymaga również częstej konserwacji.

Jaki kamień naturalny sprawdzi się w łazience najlepiej?

Warto wybierać kamień naturalny najlepszej jakości. Łazienki z kamienia najczęściej wykorzystują granit, ponieważ właśnie on uznawany jest za jeden z najtwardszych. Ponadto to granit wykazuje właściwości antybakteryjne, a sterylne warunki w łazience to podstawa.

W łazienkowej przestrzeni dobrze spisuje się też elegancki marmur. Sprawdź, jakie elementy takiego wnętrza mogą być wykończone kamieniem naturalnym.

Elementy łazienkowej przestrzeni z kamienia

Kamień naturalny może stanowić wykończenie ścian i podłogi. Nadaje się też doskonale do obudowy wanny czy kabiny prysznicowej. Z kamienia naturalnego bez problemu tworzy się również blaty łazienkowe i półki. Jeśli chcesz cieszyć się ponadczasową, uniwersalną i zawsze modną łazienką najlepszej jakości, postaw właśnie na kamień. Trzeba przyznać, że łazienki z kamienia wykazują również doskonały walor dekoracyjny.

Atuty wizualne łazienki z kamienia

Kamień naturalny zastosowany w łazience wpływa na estetykę takiej przestrzeni. Nie da się ukryć, że jest to materiał wykończeniowy kojarzony z elegancją i luksusem. Jest jednak na tyle uniwersalny, że świetnie sprawdzi się w łazienkach w różnym stylu. Będzie doskonałym elementem dekoracyjnym w łazienkach klasycznych, w stylu glamour, nowoczesnych czy loftowych. Wystarczy, że inwestor wybierze jego odpowiedni gatunek, strukturę oraz zwróci uwagę na kolorystykę.

Co ciekawe, do łazienkowych przestrzeni najczęściej wybierany jest jasny kamień naturalny. Hitem jest biały marmur albo granit z naturalnymi dekorami w postaci żyłek i nacieków. Powodzeniem cieszą się też kamienie naturalne w beżowej odsłonie, chociaż trzeba dodać, że wybór tego materiału pod względem kolorystycznym jest naprawdę ogromny i każdy może wybrać go wedle indywidualnego gustu i potrzeb.

Informacja prawna