Czas na zakup ławy do kuchni – co wybrać?

Szukasz ławy do swojej kuchni? Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Podpowiadamy jak wybrać odpowiednią ławę do kuchn

Nie zawsze możliwe jest wstawienie do pomieszczenia dużego stołu jadalnego, który będzie w stanie pomieścić kilkanaście osób. Dobrym rozwiązaniem mogą być ławy do kuchni o kompaktowych rozmiarach. Przy ograniczonym metrażu rewelacyjnie sprawdza się ława rozkładana, dzięki czemu można szczędzić sporo miejsca, przy zachowaniu funkcjonalności. Przy wyborze tego typu mebla jednym z głównym kryteriów jest właśnie wielkość pomieszczenia. Znaczenie mają również rodzaj umeblowania kuchennego, potrzeby i preferencje przyszłych użytkowników. Pora zastanowić się nad tym, jaka będzie odpowiednia ława do kuchni, aby zakup nie okazał się nietrafiony.

Ława do kuchni – czym kierować się przy jej wyborze?

Kuchnia to niezwykle istotne pomieszczenie w każdym domu, które jest często zużywane przez domowników. Służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków, jest też często miejscem do ich spożywania. Pełni funkcję jadalni, dlatego nie może zabraknąć w niej odpowiedniego wyposażenia. Jednym z niezbędnych mebli będzie ława do kuchni, która najczęściej występuje w wersji prostokątnej, kwadratowej lub owalnej. Bardzo ważne w przypadku kuchni jest to, aby była ona funkcjonalna i zapewniała swobodę poruszania się. Wybór ławy musi być wobec tego dobrze przemyślany, aby można było mówić o komforcie użytkowania. Istotne jest również to, aby wygląd mebla był mocno zbliżony do umeblowania, spójny z pozostałymi elementami wyposażenia. Przy jej wyborze należy kierować się przede wszystkim kształtem, rozmiarem i materiałem, z którego została wykonana.

Jaka powinna być ława do kuchni?

Godna polecenia jest okrągła ława do kuchni, która pomieści więcej osób niż mebel prostokątny czy kwadratowy. Ponadto brak ostrych kantów przekłada się na większe bezpieczeństwo, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych dzieci w domu. W przypadku niewielkiego metrażu zaleca się wybrać ławę z rozsuwanym blatem, dzięki czemu na co dzień nie będzie zabierać zbyt wiele wolnej przestrzeni. Z kolei, gdy pojawią się goście, można szybko i łatwo zwiększyć powierzchnię użytkową i pomieścić wszystkich w jednym miejscu.

O czym powinno się jeszcze pamiętać?

Przy wyborze ławy do kuchni istotne jest to, z jakich została ona wykonana materiałów. Klasyką są meble drewniane, ponadczasowe, uniwersalne, trwałe, estetyczne, stabilne. Minusem będzie podatność na zaplamienia i zadrapania. Do nowoczesnych wnętrz można polecić metalowe ławy, które są stabilne, solidne, łatwe w utrzymaniu w czystości, zwykle niższe od modeli drewnianych. Pięknie prezentują się ławy szklane, ale są podatne na zarysowania i widać na nich wszelkie zabrudzenia.

Informacja prawna