Kiedy warto kupić komplet ogrodowy?

Wiosna i zbliżające się lato sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Aby móc w pełni cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu, ogrody wyposażamy w meble wypoczynkowe: sofy, kanapy, pufy, fotele, narożniki, leżaki. Część mebli często posiadamy z poprzednich sezonów, część chcemy dokupić. Nie jest to problem, bowiem oferta mebli ogrodowych jest niezwykle szeroka. Meble kupować można solo lub w kompletach. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne i kiedy warto kupić komplet ogrodowy?

Meble ogrodowe – solo czy w komplecie?

Meble do ogrodu kupować można solo (na sztuki) lub jako większe zestawy. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Na zakup pojedynczych elementów wyposażenia warto się zdecydować, jeśli chce się jedynie uzupełnić posiadany już zestaw np. o nowy fotel lub funkcjonalną pufę. W takiej sytuacji nie ma sensu kupować kompletów ogrodowych, które zawsze zawierają więcej niż jeden potrzebny mebel. Na zakup solo warto się też decydować, jeśli nasz budżet nie pozwala od razu na nabycie całego zestawu – nie ma bowiem co ukrywać, że komplety ogrodowe są droższe niż pojedyncze meble.

Kupując meble na sztuki, warto pamiętać, aby wybierać te, które do siebie pasują i są w stanie razem stworzyć harmonijną całość. Najlepiej sięgać po elementy pochodzące z tej samej linii, kolekcji, ewentualnie są tego samego producenta. Dobrze jest ze sobą łączyć meble wykonane z tego samego materiału, utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej.

Komplet mebli ogrodowych – to może się opłacać?

Zakup mebli na sztuki, choć wydaje się tańszy w danym momencie, to w dłuższej perspektywie wcale tak nie jest. Za komplety ogrodowe tak naprawdę płaci się mniej niż jeśli osobnymi zakupami chce się skompletować meble wchodzące w skład zestawu. Jeśli więc dopiero urządza się ogród lub chce się wymienić posiadane meble na nowe, lepiej zainwestować od razu w cały komplet. Dzięki temu w ostatecznym rozrachunku na aranżacje ogrodu wyda się mniej.

Plusem kompletów ogrodowych jest też łatwość ich zaaranżowania. Większość z nich posiada meble, które szybko pozwalają urządzić ogrodową strefę relaksu lub jadalnię na świeżym powietrzu. Co więcej, wszystkie zakupione elementy doskonale do siebie pasują, przez co nie należy się obawiać nieestetycznego efektu.

Jakie komplety ogrodowe są dostępne?

Komplety ogrodowe wykorzystane mogą być do aranżacji małego i dużego ogrodu, sprawdzą się na tarasie, a także na niewielkim metrażowo balkonie. Ich uniwersalność wynika z tego, że występują w wielu odsłonach. Najprostsze i najbardziej minimalistyczne zawierają jedynie zestaw dwóch foteli, czasem uzupełniony o niewielki stolik kawowy. Rozbudowane komplety ogrodowe składają się natomiast z kanapy, sofy, narożnika, stolika, puf, foteli, leżaków. Takie zestawy idealnie sprawdzą się jako wyposażenie strefy wypoczynku i przyjmowania gości. W Miloo Home znajdują się też komplety ogrodowe dedykowane jadalnią na świeżym powietrzu. W ich skład wchodzą stoły o różnej wielkości i kształcie oraz wygodne krzesła.

Informacja prawna