Jak wygląda wynajem kontenerów sanitarnych?

Zapewnienie odpowiedniego zaplecza sanitarnego dla pracowników placu budowy oraz innych osób realizujących swoje obowiązki zawodowe w terenie może nastręczyć pewnych trudności. Część pracodawców rozwiązuje ten problem korzystając z lekkich kabin WC na wynajem, inni poszukują rozwiązań oferujących wyższy standard korzystania z sanitariatów – toalety, umywalki, prysznica. Wynajem kontenerów sanitarnych to usługa, dzięki której możecie Państwo zadbać o jakość pomieszczenia sanitarnego i ograniczyć do minimum ewentualne nieprzyjemne wypadki (lekkie kabiny WC bywają obiektem niewybrednych żartów, są przewracane lub przepychane z miejsca na miejsce, co w efekcie uniemożliwia ich użytkowanie aż do momentu wyczyszczenia i zdezynfekowania).

Kontener sanitarny – komfort i bezpieczeństwo

Wynajem kontenerów sanitarnych w Warszawie to usługa, która odpowiada na potrzeby firm remontowych i budowlanych, zespołów instalatorskich, pracowników wykonujących roboty ziemne i prace drogowe. W ramach usługi firmy oferują:

  • kontenery sanitarne z aneksem kuchennym,
  • kontenery sanitarne dla pracowników.

Co oferuje kontener z aneksem kuchennym?

Aneks kuchenny pozwala na spożycie ciepłego posiłku w trakcie pracy, co jest bardzo ważne zwłaszcza podczas pracy przy niskich temperaturach lub w warunkach szczególnie trudnych. Dodatkową zaletą kuchni dla pracowników na szeroko rozumianym placu budowy jest możliwość konsumowania ciepłych napojów. Wybierając kontener z aneksem kuchennym obok kuchni wyposażonej w zlew, kuchenkę i lodówkę do dyspozycji otrzymujemy m.in.: osobne toalety, umywalki, pisuary. Tego typu rozwiązanie pozwala na utrzymanie czystości i warunków higienicznych w obrębie placu budowy, jak i jego najbliższej okolicy. Nie oszukujmy się, pracownicy pozbawieni możliwości korzystania z sanitariatów w miejscu pracy muszą gdzieś zaspakajać potrzeby fizjologiczne organizmu – najczęściej są to pobliskie rowy i krzaki.

Co oferuje kontener sanitarny dla pracowników?

Alternatywą dla kontenera z kuchnią jest kontener wyposażony w łazienkę. W tym przypadku pracownicy zamiast dostępu do kuchenki czy lodówki otrzymują dostęp do prysznica i ciepłej wody z termy. Możliwość skorzystania z prysznica przed powrotem do domu jest bardzo ważna, zwłaszcza dla osób podróżujących komunikacją miejską. Mając możliwość zapewnienia pracownikom podstawowego zaplecza sanitarnego należy z niej skorzystać, ponieważ koszty wynajmu kontenerów sanitarnych są niewspółmierne do wydajności i motywacji pracowników, którzy mogą wykonywać powierzane im zadania w godnych warunkach. Dodatkowo możemy wynająć kolejne kontenery i przekształcić je w szatnie pracownicze – dzięki temu nasi pracownicy będą mogli przechowywać prywatną odzież oraz dokumenty w miejscu bezpiecznym.

Informacja prawna