Czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Czy zastanawiacie się czasami, jak mogłoby się potoczyć Wasze życie po przeprowadzce do Warszawy? To całkiem realne! Rynek nieruchomości stale się rozwija, co nie oznacza wcale, że ceny mieszkań szybują w górę. Jest wręcz przeciwnie! Własne M jest bardzo blisko. Podpowiadamy, czy warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego.

Czy kupno mieszkania z rynku pierwotnego się opłaca?

Istnieją domniemania, że mieszkania z rynku pierwotnego są droższe niż mieszkania z rynku wtórnego. Nic bardziej mylnego! Nowe mieszkania praga polnoc są teraz w bardzo przystępnych cenach, a spełnienie marzenia o własnym M może stać się jeszcze bardziej realne dzięki korzystaniu z promocyjnego finansowania.

Mieszkania Warszawa Praga Północ – rynek pierwotny to nowe mieszkania, które wymagają jedynie wkładu w postaci malowania ścian, umeblowania i zaopatrzenia w sprzęty AGD. To wszystko! Natomiast przy zakupie lokum od poprzednich właścicieli trzeba inwestować środki finansowe i czasowe w drogi, żmudny, gruntowny remont. Może się okazać, że trzeba będzie wymieniać instalację, np. energetyczną i mamy wielki problem, razem z wielkim remontem.

Nakłady, które trzeba poczynić na umożliwienie szybkiego zamieszkania w wymarzonym M trzeba przekalkulować, gdyż może się okazać, że kupno mieszkania Warszawa Praga Północ rynek pierwotny jest bardziej opłacalne, niż przeprowadzanie gruntownego remontu w mieszkaniu kupionym „z drugiej ręki”.

Jaką lokalizację mieszkania wybrać?

Lokalizacja mieszkania jest kluczowa dla naszej egzystencji w zakresie rodzinnym, ale też i finansowym, gdyż musimy zarabiać na utrzymanie. Nie od dzisiaj wiadomo, że Warszawa przyciąga atrakcyjnymi zarobkami i możliwościami w każdej dziedzinie. Warto pomyśleć o przeprowadzce i skorzystać z promocji na mieszkania Warszawa Praga Północ rynek pierwotny, żeby szczęśliwie ułożyć swoją karierę zawodową i rodzinną.

Położenie mieszkania musi odpowiadać większości domowników pod względem dojazdu do pracy czy szkoły, czy zajęć związanych z życiem prywatnym. Ważne jest też dostęp do terenów zielonych, które są możliwe do uzyskania także w dużym mieście. Dla najmłodszych obowiązkowo powinien być dostępny plac zabaw, z huśtawkami i atrakcjami na świeżym powietrzu.

Wartość Waszych inwestycji poczynionych na zakup i urządzenie mieszkania może okazać się nawet niższy przy kupnie mieszkania z rynku pierwotnego, niż przy zakupie lokum z rynku wtórnego. Dzieje się tak dlatego, że często zakup od poprzednich, długoletnich właścicieli wymaga od Was przeprowadzenia gruntownego remontu, połączonego z dużymi wydatkami.

Informacja prawna