Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje lub rolety?

Wiele osób podczas aranżacji wnętrz swoich mieszkań bądź domów przykłada szczególną uwagę do wszelkich szczegółów. Nic w tym zresztą dziwnego, ponieważ każdemu z nas zależy przecież na tym, by we własnym lokum czuć się wyjątkowo i by każdy z elementów wystroju był idealnie dopasowany. W tym miejscu warto przyglądnąć się kwestii, która niejednokrotnie spędza sen z powiek wszystkim tym, którzy są na etapie aranżacji różnorodnych wnętrz. Mowa tutaj o kwestii przysłaniania okien, a mianowicie decyzji, którą należy podjąć: czy decydujemy się na tradycyjne firany i zasłony, czy preferujemy nowocześniejszą formę w postaci żaluzji lub rolet. Dlaczego warto wybrać to drugie rozwiązanie? Jakie są ich fundamentalne zalety?

Rolety dzień noc

Biorąc pod uwagę, że rolety dzień noc zyskały w ostatnim czasie zdecydowanie niemałą popularność, koniecznie trzeba przyjrzeć się temu, czym oczarowały serca właścicieli różnych domów i mieszkań. Na początek należy wspomnieć, że rolety na okna tego typu to nie tylko wyjątkowy komfort korzystania z nich na co dzień. To również unikalny efekt wizualny, którego nadają niejednemu pomieszczeniu. Można nawet stwierdzić, że rolety dzień noc mają charakter nie tylko funkcjonalny i praktyczny, ale także dekoracyjny. Bez wątpienia nadają pokojom nowoczesnego stylu, świeżości i elegancji. Przy tym doskonale zasłaniają okna, spełniając swoje podstawowe funkcje. Dzięki nim w ciągu nocy żadne światło nie dostaje się do wnętrza pomieszczenia, natomiast w dzień odpowiednia ilość światła wpada do pokoju. Gdzie szukać rolet? Jednym z interesujących miejsc internetowych jest to:  https://www.roltis.pl/. Warto zajrzeć i przeglądnąć interesujące nas modele!

Żaluzje na okna

Rozważając możliwość zamontowania w naszym mieszkaniu czy domu żaluzji na okna, koniecznie należy zwrócić uwagę na fakt, że są ich dwa rodzaje. Mamy do wyboru:

– żaluzje poziome

– żaluzje pionowe

Niezależnie jednak od tego, na który z rodzajów się zdecydujemy, pamiętajmy o  ich podstawowych pozytywnych właściwościach. W pierwszej kolejności należy podkreślić przede wszystkim wygodę codziennego użytkowania. Dzięki żaluzjom szybko, łatwo i sprawnie każdego dnia ochronimy się przed ewentualnym zaglądaniem nam do okien przez sąsiadów lub przechodniów. W zasadzie wystarczy jeden ruch ręką, a żaluzje będą odsłonięte lub zasłonięte. Jest to  dużo szybsza forma zasłaniania okien niż w przypadku tradycyjnych firan oraz zasłon. Należy także zaznaczyć, że posiadając firanki i zasłony często różnorodni członkowie rodziny nie dosuwają ich dokładnie, przez co w danym pomieszczeniu może zapanować wrażenie chaosu i bałaganu. Z żaluzjami tego problemu oczywiście nie ma! Poszukując idealnych dla nas produktów tego typu w obrębie miasta Kraków, ale i całej Polski, warto zajrzeć na: https://www.roltis.pl/katalog/zaluzje-poziome-tradycyjne, gdzie znaleźć można wiele ciekawych inspiracji.

Dlaczego rolety i żaluzje cieszą się rosnącą popularnością?

Wśród podstawowych czynników determinujących zakup rolet czy żaluzji – jest zabezpieczenie wnętrza przed nadmierną penetracją promieni słonecznych oraz spojrzeniami postronnych osób. Okazuje się jednak, że oprócz wymienionych funkcji tego rodzaju osłon okiennych, dla wielu użytkowników istotne są także inne aspekty praktyczne oraz względy estetyczne. Efektowne rolety i żaluzje coraz częściej stają się bowiem pierwszym wyborem, jeśli chodzi o dekorację przestrzeni okiennej, wypierając inne tradycyjne rozwiązania. Utrzymanie w czystości rolet oraz żaluzji jest zdecydowanie prostsze i mniej czasochłonne, niż ma to miejsce w przypadku firanek czy zasłon. Olbrzymie zróżnicowanie w zakresie modeli oraz kolorystyki nowoczesnych żaluzji i rolet – ułatwia ponadto dopasowanie do istniejącej aranżacji i ujednolicenie wyglądu wnętrza bądź zastosowanie ciekawego kontrastu.

ROLTIS – estetyczne i praktyczne rolety oraz żaluzje przeciwsłoneczne dla domu i firmy

Przedsiębiorstwo ROLTIS z Krakowa stale poszerza swój asortyment produktowy o nowe pozycje – obserwując dynamicznie zmieniające się trendy oraz wsłuchując się w potrzeby rynku. W zakresie rolet i żaluzji firma ma mnóstwo interesujących propozycji, dlatego jest w stanie sprostać wszelkim potrzebom i oczekiwaniom ze strony klientów.

W ofercie firmy ROLTIS znajdują się rolety klasyczne (bez obudowy) oraz rolety w kasecie. W zależności od preferencji oraz technicznych możliwości montażu, istnieje opcja mocowania rolety za pośrednictwem wkrętów albo dostępny jest wariant całkowicie bezinwazyjny. W ramach pozostałych rodzajów rolet, dostępne są modele dedykowane do okien połaciowych (rolety dachowe), plisy, a także niezwykle efektowne rolety dzień-noc, umożliwiające ustawienie pożądanego stopnia zaciemnienia. Każdy rodzaj rolety może zostać wyposażony w indywidualnie wybraną tkaninę – o różnym poziomie przezierności, kolorze, a nawet dodatkowej funkcji, np. odbijania promieni słonecznych.

ROLTIS zajmuje się także dostawą i profesjonalnym montażem wysokiej klasy żaluzji. Oprócz klasycznych modeli z układem lameli poziomych, w katalogu produktowym firmy – można znaleźć żaluzje pionowe (verticale)żaluzje drewnianeżaluzje skórzane oraz żaluzje bambusowe. Wszystkich, których interesują stylowe i klimatyczne rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrza, z pewnością zadowoli szeroki wybór rolet rzymskich. ROLTIS zajmuje się też fachowym montażem rolet zewnętrznych, które nie tylko chronią przed słońcem, ale również zabezpieczają budynek przed nieproszonymi gośćmi oraz zapewniają barierę akustyczna i poprawiają jego izolację termiczną.

Rolety wielkogabarytowe i sunshieldy w ofercie ROLTIS

Wielkopowierzchniowe przeszklenia wymagają zastosowania specjalistycznej technologii w zakresie zabezpieczenia wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. System wielkopowierzchniowych rolet szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku ogrodów zimowych, werand, witryn, sal konferencyjnych i pomieszczeń biurowych z dużymi przeszkleniami. Można zamontować je zarówno w pionie, jak i w poziomie oraz zastosować sterowanie manualne bądź elektryczne.

Sunshield to z kolei rodzaj ochrony przeciwsłonecznej, który również świetnie nadaje się do zabudowy w obrębie przeszkleń o większej powierzchni. Co ciekawe, uniwersalny sunshield może być zainstalowany w płaszczyźnie poziomej, pionowej albo pod dowolnym nachyleniem. Duża mobilność sprawia, że rozwiązanie to idealnie sprawdza się przy montażu w nietypowych miejscach, jak np. przeszklone połacie dachowe, patia czy witryny w centrach biurowo-handlowych. Profesjonalnie zamocowane sunshieldy chronią wnętrze przed uciążliwą penetracją promieni słonecznych, a w efekcie również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

ROLTIS zapewnia darmową wycenę – specjaliści firmy służą profesjonalnym doradztwem, a także pomagają w wyborze materiałów i technologii montażu najlepszych osłon przeciwsłonecznych.

Informacja prawna