Bielski zakład kamieniarski z tradycjami MASTERSTONE. Poznaj firmę i zakres usług

Choć praca zakładu kamieniarskiego kojarzy się głównie z nagrobkami, firma MASTERSTONE z Bielska-Białej łamie ten stereotyp. Choć w ofercie również dostępne są pomniki z granitu czy marmuru, firma od wielu lat zajmuje się również branżą wnętrzarską, produkując efektowne schody, blaty kuchenne czy posadzki. Kamień naturalny, który przewodzi myśli przewodniej firmy MASTERSTONE ma mnóstwo zastosowań, z czego umiejętnie korzystają osoby odpowiedzialne za sukces firmy. Poznaj historię tego przedsiębiorstwa z tradycjami oraz to, co aktualnie znajduje się w jego ofercie.

Historia firmy MASTERSTONE

Fach związany z kamieniarstwem najczęściej przekazywany jest z pokolenia na pokolenie i nie inaczej było w Bielsku-Białej, gdzie ponad 75 lat temu swoje początki miało przedsiębiorstwo MASTERSTONE. Oczywiście od tego czasu znacznie zmienił się profil firmy, jej założenia, cele oraz to, z jakich technologii korzysta. Niezmiennym elementem wciąż pozostała pasja do kamieni naturalnych, która sprawia, że produkty firmy MASTERSTONE od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko osób z Bielska-Białej i okolic.

Z jakich materiałów tworzy MASTERSTONE?

Rozbudowany park maszynowy i duże doświadczenie ekipy pracującej w firmie MASTERSTONE pozwalają tworzyć produkty z wielu rodzajów kamieni naturalnych i kompozytów. Najpopularniejszym i stosunkowo niedrogim surowcem na blaty, schody czy posadzki jest granit i właśnie z jego wykorzystania słynie producent z Bielska-Białej. Ten wytrzymały materiał jest nie tylko praktyczny, ale i efektowny, pozwalający uzyskać wiele ciekawych połączeń kolorystycznych. Innym popularnym materiałem, z którego tworzy MASTERSTONE, jest kwarcogranit, który w 95% wykonany z kwarcu (naturalnego kamienia) oraz spoiwa, czyli żywicy poliestrowej z pigmentem. Posiada on podobne właściwości i możliwości co granit, lecz znacznie gorzej radzi sobie z wysoką temperaturą.

Inne materiały wykorzystywane w kamieniarstwie MASTERSTONE w Bielsku to piaskowiec, marmur, onyks, trawertyn czy konglomerat.

Jakie produkty oferuje MASTERSTONE?

Firma MASTERSTONE słynie z efektownych blatów kamiennych — kuchennych lub łazienkowych — które cechują się nie tylko wyjątkowym designem, ale również wytrzymałością. Wilgoć, zaplamienia, wysokie temperatury – te czynniki nie zaszkodzą granitowym blatom, które są absolutnym hitem sprzedażowym firmy. Z tego samego materiału w MASTERSTONE wytwarzane są schody, posadzki czy parapety. Wiele z nich ma służyć do użytku zewnętrznego, a dodatkowa obróbka sprawi, że kamień nie będzie śliski, również gdy na dworze panować będą przymrozki.

Przykładowe realizacje firmy MASTERSTONE można zobaczyć na stronie internetowej – https://www.masterstone.pl/.

Dlaczego warto skorzystać z oferty MASTERSTONE?

MASTERSTONE to połączenie firmy z tradycjami z nowoczesnym podejściem do designu. Producent chętnie korzysta z nowoczesnych technologii obróbki kamienia, inwestując również w najlepszej jakości surowce. Oferta MASTERSTONE jest szeroka, a gama kolorystyczna i wzornictwo pozwala sprostać nawet najbardziej wymagającym Klientom, którzy lubią otaczać się produktami niebanalnymi, sprawiającymi, że wnętrze prezentuje się niezwykle stylowo i oryginalnie.

Informacja prawna