Dlaczego warto zdecydować się na płyty warstwowe?

Warto wiedzieć, że wybór płyt warstwowych jest obecnie zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą bowiem jakie kwestie koniecznie trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wybrać płyty warstwowe dachowe i ścienne? Jakie jest zastosowanie tych produktów?

Zastosowanie płyt warstwowych w branży budowlanej

Płyty warstwowe charakteryzują się właściwą nośnością. Ponadto, świetne parametry omawianych płyt umożliwiają na wykorzystanie ich w coraz większym stopniu. Z kolei niska waga gwarantuje sprawny i szybki montaż. W rezultacie zdecydowanie szybciej można będzie korzystać z nowego budynku. Doskonały, przykładem mogą być płyty ścienne dostępne w sklepie internetowym firmy Kingspan, do których należy zaliczyć QuadCore® KS1000 AT czy KS1000 AT (PIR IPN).
Wspomniana płyta nie tylko charakteryzuje się mocowaniem ukrytym, ale również może być bez żadnego problemu montowana poziomo czy pionowo. Godny uwagi jest również fakt, że płyta warstwowa ścienna KS1000 AT (PIR IPN) doskonale zda egzamin praktycznie we wszystkich typach budynków, gdzie temperatura wewnętrzna będzie przekraczała 0 °C.

Dlaczego warto postawić na płyty warstwowe dachowe firmy Kingspan?

Płyty warstwowe dachowe dostępne w bardzo szerokiej ofercie asortymentowej firmy Kingspan np. QuadCore® KS1000 RW zostały wyposażone w specjalny rdzeń izolacyjny QuadCore®. Gwarantuje to zdecydowanie najlepsze właściwości termoizolacyjne. W ten prosty sposób praktycznie każdej budowie będzie można nadać wyjątkowy, indywidualny charakter.

Jest to oczywiście spowodowane bardzo szeroką paletą odcieni i kolorów. Godny uwagi jest również fakt, że standardowa powłoka zewnętrzna wspomnianej płyty jest wykonana z poliestru (PES), z wewnętrzna z poliestru (PEI).

Z kolei płyta warstwowa dachowa KS1000 X-Dek™ XM (PIR IPN), dostępna w ofercie firmy jest przeznaczona przede wszystkim do montażu na typach budynków, których połać dachu charakteryzuje się większym kątem nachylenia niż 0,5°.

Gdzie jeszcze płyty warstwowe znajdują zastosowanie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane płyty warstwowe ścienne i dachowe mają zastosowanie w:
– budynkach przemysłowych
– halach produkcyjnych
– magazynach
– budynkach handlowo usługowych
– centrach dystrybucji

Można zaobserwować, że produkty są z roku na rok coraz częściej stosowane przede wszystkim ze względu na swoje wyjątkowe walory estetyczne czy funkcjonalność. Dostępne na rynku produkty są również proekologiczne.

Informacja prawna