Ergonomiczny fotel biurowy – jakie są jego zalety?

Ergonomiczny fotel biurowy

Siedzący tryb życia w znacznym stopniu wpływa na kondycję naszego kręgosłupa. Niewłaściwe ułożenie ciała podczas siedzenia może grozić wieloma negatywnymi konsekwencjami, takimi jak dyskopatia, skolioza, zapalenie nerwów oraz ból. Aby uchronić się przed takimi dolegliwościami, warto zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy. Istotą takiego fotela jest doskonałe dopasowanie jego kształtu do kształtu kręgosłupa, co w bezpośredni sposób przekłada się na znaczne ograniczenie ryzyka występowania bólu pleców.

Wybór fotela biurowego – dlaczego decyzja ta musi być dobrze przemyślana?

Fotele biurowe i gabinetowe należy wybierać zawsze w sposób rozsądny i odpowiedzialny, ponieważ jest to decyzja niezwykle istotna. To, z jakiego krzesła korzystamy, w ogromnym stopniu wpływa na nasze samopoczucie oraz wygodę w kontekście wykonywania powierzonych nam zadań.

Warto pamiętać, że źle dobrane, nieergonomiczne krzesło biurowe, będzie powodowało, że dana osoba znacznie częściej będzie zmagać się z różnymi dolegliwościami, przede wszystkim z bólem pleców. Tego typu dolegliwości będą z kolei powodować, że motywacja oraz efektywność takiego pracownika zdecydowanie spadną.

INUP_biurka-podnoszone-elektrycznie.jpg

Ergonomiczny fotel biurowy – strzał w dziesiątkę

Fotele biurowe wyposażone w rozwiązania ergonomiczne to absolutny strzał w dziesiątkę. Ergonomia jest nauką mówiącą o dopasowaniu warunków pracy do możliwości i potrzeb człowieka. Według tej myśli ergonomiczne fotele biurowe są projektowane tak, aby w jak najlepszy sposób wspierały naturalną postawę ciała oraz zapobiegały efektywnie nadmiernemu napięciu mięśni i stawów.

Dobry ergonomiczny fotel biurowy oferuje szerokie możliwości regulacji na kilku płaszczyznach, dzięki czemu można dostosować go do indywidualnych parametrów – mowa tutaj o masie, wzroście, długości nóg czy ramion. Zakup fotela ergonomicznego do biura jest niezwykle ważny, ponieważ pracownicy spędzają przy biurku nawet kilkanaście godzin w ciągu dnia. Brak odpowiedniego krzesła najczęściej niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji, dlatego też warto mieć to na uwadze.

Wiele osób zastanawia się, jak poprawnie ustawić krzesło biurowe. Warto w tym względzie stosować się do wskazówek producenta oraz do własnych upodobań.

Biurka-Bench-wuteh (2).jpg

Jakie funkcje i cechy posiadają ergonomiczne fotele biurowe?

Istnieje szereg funkcji i cech, w które powinien być wyposażony ergonomiczny fotel biurowy. Przede wszystkim musi on oferować funkcję regulacji wysokości, głębokości oraz kąta nachylenia i szerokości siedziska a także podłokietników i zagłówka. Dzięki temu można ustawić fotel we właściwej pozycji względem ciała i biurka.

Fotel ergonomiczny powinien też gwarantować wsparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa – dzięki temu łatwiej jest utrzymać prawidłową krzywiznę kręgosłupa, a dodatkowo napięcie mięśniowe w tej części pleców zostaje zredukowane. Bardzo istotne jest też to, by fotel był wykonany z materiałów najwyższej jakości a za jego produkcję odpowiadała renomowana firma mająca ugruntowaną pozycję na rynku.

Materiał promocyjny.

Informacja prawna