Wielkowymiarowe obrazy na ściany – pomysły na dekoracje ścian

Odpowiednio dobrane dekoracje ścienne mogą zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia. W momencie, gdy dysponujemy większą powierzchnią, warto rozważyć zakup wielkowymiarowego obrazu, plakatu lub grafiki. Taka dekoracja korzystnie wpłynie na aranżację mieszkania i wywrze wrażenie na odwiedzających nas gościach – nam samym zaś uprzyjemni codzienne chwile spędzone w domu.

Dla kogo najlepszym wyborem będą wielkowymiarowe obrazy?

Sporej wielkości obrazy najlepiej sprawdzą się w większych wnętrzach. Duża przestrzeń doskonale wyeksponuje dekorację, czyniąc ją jednym z najbardziej przyciągających uwagę elementów w mieszkaniu. Powinniśmy o tym pamiętać, decydując się na konkretny motyw zawarty w wielkowymiarowym obrazie czy też w grafice. Z tego względu, że będzie on skupiać na sobie spojrzenia, powinien być spójny z pozostałymi elementami wystroju.

Większej wielkości obrazy bardzo dobrze odnajdą się w mieszkaniach osób ceniących sobie minimalizm. Będą one eleganckim wykończeniem salonu urządzonego w prosty sposób -dodadzą mu niepowtarzalny i przyciągający wzrok akcent.

Obrazy o wielkich formatach nie sprawdzą się w małych mieszkaniach, w których mamy niewiele wolnej przestrzeni. W takim miejscu mogą wywrzeć wrażenie ciężkości, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu jest duża ilość mebli i innych domowych akcesoriów.

Jak wybrać obraz o wielkich rozmiarach?

Od samego początku rozważania kupna grafiki o sporych wymiarach należy mieć na względzie to, że będzie stanowiła ona „punkt centralny” danego pomieszczenia. Z tego powodu powinna budzić pozytywne emocje.

Warto zastanowić się również nad kolorystyką dekoracji – czy będzie ona pasować do całości wystroju? Możemy tutaj postąpić dwojako: albo zdecydować się na obraz, który kolorystycznie będzie harmonizował z resztą wnętrza (będziemy więc trzymać się jednej palety barw) albo zupełnie odwrotnie – zdecydujemy się na dzieło kontrastujące z resztą aranżacji. Oczywiście, ta druga opcja jest bardziej ryzykowna. Wielkowymiarowa grafika o barwach kontrastujących z resztą mieszkania może stać się wysoce estetycznym, wyrazistym akcentem, jednak w momencie, gdy chybimy z dopasowaniem do siebie kolorów, możemy wywołać wrażenie zupełnego chaosu. Niestety, o to nietrudno, pamiętając, że nie jest to niewielki element dekoracji.

Decydując się na zakup grafiki lub obrazu, musimy również mieć na uwadze to, aby była ona wysokiej rozdzielczości – niska jakość produktu zdecydowanie zepsuje efekt w przypadku wielkowymiarowych dekoracji. W oprawieniu zakupionego obrazu pomoże elegancka, duża antyrama.

Dodaj komentarz

Informacja prawna