Blat drewniany – gdzie kupić?

Kuchenne blaty drewniane nie są może najtańszym rozwiązaniem, jakie zastosować możemy w naszych kuchniach, są natomiast z całą pewnością jednym z bardziej eleganckich. Dlatego właśnie wykonane z klejonej deski blaty cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Warto natomiast pamiętać, że na rynku znaleźć można produkty bardzo różnorodnej jakości, a w przypadku blatów kuchennych jakość przekłada się w ogromnej mierze na trwałość. Gdzie kupić najlepsze blaty drewniane?

Z czego wykonane są wysokiej jakości blaty drewniane?

Pytanie o to, z czego są blaty kuchenne – zwłaszcza te drewniane – nie powinno dziwić. Na dzisiejszym rynku mebli i wyposażenia wnętrz znaleźć można drewno poddane bardzo różnym procesom technologicznym, a nie mając w nich rozeznania możemy mieć kłopot z podjęciem właściwej decyzji. Jako że deski lite o szerokości odpowiedniej, by wykonać z nich pełnowymiarowy, kuchenny blat, są dziś wielką rzadkością, to blaty z nich wykonane osiągają niebotyczne ceny. Zdecydowanie częściej wykorzystuje się do tego celu deski klejone. Warto przy tym pamiętać, że o jakości blatu świadczy coś zupełnie innego. Najistotniejszymi cechami w przypadku blatów kuchennych są: jakość wykonania i jakość materiałów użytych w produkcji. W przemyśle meblarskim używa się dziś drewna zarówno lepszej, jak i gorszej jakości. Decydując się na zakup blatu dobrze jest pamiętać, że będzie on szczególnie narażony na różnego rodzaju uszkodzenia, a wysoka jakość drewna, tak samo jak wysoka jakość wykonania, przekłada się na wytrzymałość.

Jak wybrać blat drewniany do kuchni?

Wybierając blat drewniany do kuchni, warto przede wszystkim postawić na sprawdzonych producentów. Większość osób nie ma wielkiego doświadczenia i rozeznania, które by pozwalało na faktyczną ocenę jakości kupowanych blatów. Dlatego właśnie zakup u dostawców z dobrą opinią jest często gwarancją wysokiej jakości produktu. To, jakie blaty drewniane do kuchni nadadzą się najlepiej, zależy oczywiście od wielu innych czynników. Ogromne znaczenie ma również wybór odpowiedniego gatunku drewna. Wbrew pozorom nie ma to wyłącznie znaczenia estetycznego. Deski wykonane z różnych gatunków drzew będą się oczywiście różnić znacznie wyglądem, ale zasadnicza różnica leży w ich właściwościach. Do produkcji blatów używa się najczęściej drewna dębowego, ale nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie. Wielu producentów ma w swoich ofertach zarówno produkty całkowicie wykończone, jak i blaty w stanie surowym. Wybór odpowiedniej opcji zależeć będzie od rozwiązań projektowych przewidzianych w naszej kuchni.

Blat drewniany Gdzie kupić?

Wysokiej jakości blat drewniany będzie z całą pewnością ozdobą każdej kuchni, ale najpierw trzeba wybrać odpowiedni. Jak już wspomniano, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do sprawdzonego i zaufanego dostawcy. W dobie internetu jego znalezienie nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza że zadowoleni (ale i niezadowoleni) klienci bardzo chętnie dzielą się swoimi opiniami. W razie wątpliwości dobrym rozwiązaniem jest również poproszenie o opinię specjalisty, który może nam wybrać blat najwyższej klasy.

Informacja prawna