Markiza na wymiar – kiedy to rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Dla wielu osób taras jest miejsce odpoczynku i chwil spędzanych na świeżym powietrzu. Dlatego właściciele domów przykładają dużą wagę do aranżacji tej przestrzeni. Ostre, bezpośrednio padające słońce może przeszkadzać w tarasowym relaksie. Dlatego warto w tym miejscu zainstalować markizę tarasową, która będzie osłaniał ten obszar przed ekspozycją na promienie słoneczne. Czym zatem kierować się dokonując wyboru tego rodzaju zadaszenia?

Markizy tarasowe — jak wybrać najlepszą?

Wśród markiz tarasowych znajdziemy szereg rozwiązań, które mają podnieść komfort jej używania. Decydując się na montaż materiałowego zadaszenia, musimy przede wszystkim, brać pod uwagę wymiar naszego tarasu. Markiza tarasowa nie może być zbyt mała, ponieważ nie da wtedy wystarczającej ochrony. Zalecane jest, aby po rozłożeniu pokrywała 3/4 powierzchni, którą chcemy osłonić. Wtedy dawany przez nią cień będzie optymalny i pozwoli na komfortowe korzystanie z tarasu, na całej jego przestrzeni.

Markiza tarasowa jest bezpośrednio wystawiona na działanie promini słonecznych. Dlatego decydując się na konkretne pokrycie, musimy brać pod uwagę nie tylko kolor i strukturę tkaniny, ale również odporność materiału na blaknięcie. Wielu producentów określa właściwości danej tkaniny, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto o to dopytać. Mamy wtedy pewność, że nasze markizy będą wyglądały tak samo dobrze nawet po kilku letnich, słonecznych sezonach. Warto, aby materiał, na który się zdecydujemy, był też odporny na zabrudzenia.

Gotowa czy na wymiar — z jakich markiz tarasowych najlepiej korzystać?

Wiemy już, że markiza powinna dawać nam doskonałą ochronę przed słońcem. Co jednak mamy zrobić, gdy jesteśmy posiadaczami bardzo dużego tarasy lub takiego o nietypowym kształcie? W tym przypadku gotowe markizy dostępne w sklepach mogą nie spełniać swojego zadania. Rozwiązaniem będzie zamówienie markizy na wymiar. Jeśli producent uszyje dla nas odpowiednio dużą warstwę materiału, z pewnością spełni ona swoje zadanie.

Markizy balkonowe, czy takie, które przeznaczone są do stosowania na zewnątrz budynku, mogą posiadać również udogodnienia, które ułatwiają korzystanie z nich. Sterowanie ręczne będzie tańsze, ale nie zawsze wygodne. Składanie i rozkładanie może być po dłuższym czasie dosyć uciążliwe. Wbudowany napęd elektryczny i sterowanie za pomocą przycisku lub pilota, to bardzo wygodna opcja, która może okazać się dobrą inwestycją. Warto rozważyć ją kupując markizy tarasowe do naszego domu.

Informacja prawna